Kultura
Redakcja
Zakończył się I etap naboru wniosków na aktywizację osób bezrobotnych
Powiatowy Urząd Pracy zakończył I etap naboru wniosków na aktywizację osób bezrobotnych. Bezrobotni i pracodawcy są w trakcie podpisywania umów, m.in. o staże i doposażenie stanowisk pracy. Zaktywizowanych zostanie ponad 270 osób.
Idea „zero waste” zawitała do Ostrowca
Na portalu Facebook powstała grupa 'Zero Waste Ostrowiec’. Główną ideą grupy jest promocja stylu życia less waste, czyli między innymi minimalizowanie kupowania niepotrzebnych towarów i produktów, przekazywanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy osobom potrzebującym oraz wielokrotne użycie rzeczy, których nie trzeba wyrzucać.
Dwanaście postulatów dla młodych prezentuje Unia Młodych
Działacze Unii Młodych chcą więcej przestrzeni dla młodzieży i zmian w życiu społecznym i gospodarczym kraju. Ogłaszają 'Dwunastkę Unii Młodych’ i zamierzają do swoich postulatów przekonać rządzących. – Będziemy wpływać nie tylko na władze samorządowe, te lokalne, ale też na władze rządowe. Nasze rzecznictwo będzie dotyczyć dwunastu obszarów, ale wszystkie tematy, które zebraliśmy będą dotyczyć… Read more »
Duży wzrost liczby zwolnień lekarskich związanych z zaburzeniami sfery psychicznej
Miniony rok nie należał do najlepszych. Trwająca do dziś pandemia koronawirusa, trudna sytuacja gospodarcza, liczne obostrzenia, lockdown oraz zdalna praca i nauka dały się wszystkim we znaki. Ucierpiało na tym nasze zdrowie psychiczne, co potwierdza wysoka liczba wystawionych w minionym roku zwolnień lekarskich.
















