Idea „zero waste” zawitała do Ostrowca

Na portalu Facebook powstała grupa 'Zero Waste Ostrowiec’. Główną ideą grupy jest promocja stylu życia less waste, czyli między innymi minimalizowanie kupowania niepotrzebnych towarów i produktów, przekazywanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy osobom potrzebującym oraz wielokrotne użycie rzeczy, których nie trzeba wyrzucać.


Artur Ćmikiewicz, jeden z pomysłodawców grupy mówi, że tego typu inicjatywy z powodzeniem funkcjonują w większych miastach, dlatego postanowili podobną uruchomić w Ostrowcu.
– Dzielimy się rzeczami, które na pierwszy rzut oka wydają nam się niepotrzebne, a dla kogoś mogą mieć wartość. Chodzi o rzeczy, które normalnie wylądowałyby w piwnicy, na strychu, czy nawet na śmietniku. Idea ta zahacza też mocno o ekologię – wyjaśnia.
Grupa funkcjonuje od kilku dni i zaczynają pojawiać się na niej pierwsze przedmioty. Dla przykładu Artur Ćmikiewicz postanowił nie wyrzucać, a przekazać dalej stojak na płyty CD, który pomieści około 100 albumów.
Aby znaleźć grupę, wystarczy na Facebooku w wyszukiwarce wpisać 'Zero Waste Ostrowiec’. Po zapisaniu się do niej, możemy zacząć wstawiać posty z niepotrzebnymi rzeczami i dawać im drugie życie.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia