Awans do 2. ligi będzie celem na kolejny sezon dla KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Zapowiedział to prezes Piotr Chorab na podsumowującej miniony rok konferencji prasowej, którą klub zorganizował we wtorek, 22 czerwca.
Szkoleniowcem pierwszej drużyny pozostanie Łukasz Tarkowski, który w maju zastąpił na tej funkcji Artura Renkowskiego. Sezon 2025/2026 w grupie czwartej III. ligi KSZO zakończył na 2 miejscu, a w batalii o awans musiał uznać wyższość Resovii Rzeszów. W nadchodzącej kampanii ostrowiecki zespół zostanie znacznie wzmocniony.
– Planujemy około 10 transferów. Ci, którzy tworzyli trzon zespołu w minionym sezonie zostają i jasno mówią, że nie odchodzą, bo trzeba coś dokończyć – mówi prezes Chorab.
Wśród zawodników, którzy zostają w Ostrowcu są między innymi: jej kapitan Paweł Czajkowski, bramkarz Bartosz Klebaniuk i lewoskrzydłowy Maksym Horzhui. W nadchodzącym sezonie klub czekają zmiany organizacyjne. Według nieoficjalnych informacji Radia Ostrowiec nowym członkiem zarządu zostanie Janusz Jojko, dotychczasowy trener bramkarzy i były reprezentant Polski.
– Chodzi między innymi o struktury pracownicze. Brakuje nam lekarza, pracownika administracyjno-biurowego. Będziemy musieli o to zadbać, żeby nie mieć problemów z procedurami licencyjnymi w następnym sezonie – informuje Chorab.
Podczas konferencji prasowej Piotr Chorab przedstawił też wynik finansowy klubu za 2025 rok. Przychody wyniosły prawie 4 miliony, a wydatki blisko 3 miliony 900 tysięcy złotych. Znaczną część budżetu klubu stanowią środki z budżetu gminy Ostrowiec.
/mor/















