Powiatowy „Gang Olsena”, któremu napad nie wyszedł

Dwóch mieszkańców powiatu ostrowieckiego odpowie przed sądem za grożenie ekspedientce w jednym ze sklepów na terenie gminy Sadowie.

Wczoraj około godziny 13 weszli do sklepu w kominiarkach na głowie, jeden z nich grożąc kobiecie bronią zażądał pieniędzy.
Ta odmówiła i kazała im wynosić się ze sklepu. O dziwo, ci posłuchali i wyszli. Wtedy ekspedientka zawiadomiła opatowską policję.
Funkcjonariusze po sprawdzeniu monitoringu ustalili tożsamość mężczyzn. Gdy sprawdzali miejsca zamieszkania podejrzewanych, dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację o wypadku drogowym, do którego doszło na terenie miasta. Okazało się, że brał w nim udział samochód, którym poruszali się poszukiwani przez opatowskich policjantów napastnicy.
Mężczyźni podróżowali w towarzystwie kobiety i cała trójka została zatrzymana. Byli nietrzeźwi, więc noc spędzili w areszcie, a policja ustala kto prowadził samochód.
28 i 33-latek usłyszeli zarzuty kierowania gróźb karalnych, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto młodszy z zatrzymanych był poszukiwany do odbycia kary 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwa.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia