Jakiego rodzaju odzież wybierać na trening?

Mamy wiosnę, a wiosna to czas rozkwitu. Rozkwitu nie tylko natury, ale i wzmożonej motywacji do aktywności fizycznej. Nie da się ukryć, że nic tak nie regeneruje ciała, jak ćwiczenia fizyczne. Poprawiają nie tylko ogólną kondycję naszego ciała, ale także wpływają na dobre samopoczucie i nastrój. Ale w czym ćwiczyć? Jakiego rodzaju odzież kupować, aby czuć się komfortowo podczas uprawiania aktywności fizycznej? Tego rodzaju pytania zadają sobie osoby, które dopiero zaczęły swoją przygodę z treningiem. Bez obaw! Znamy odpowiedź na te pytania i pokrótce udzielimy na nie odpowiedzi w tym artykule. Jakimi rzeczami warto się zainteresować?

  • Czapką.
  • Okularami (w słoneczne dni).
  • Koszulką.
  • Stanikiem.
  • Bluzą.
  • Kurtką.
  • Spodenkami / spodniami.
  • Legginsami.
  • Skarpetkami.
  • Butami.

Ubrania do treningu – dlaczego są potrzebne?

Na rynku jest wiele marek sprzedających ubrania sportowe. Różnią się jakością wykonania, użytym materiałem, czy wykorzystaną technologią (i bez wątpienia ceną). Ubrania przeznaczone do danego typu sportu lub uprawianej aktywności fizycznej pomogą zwiększyć komfort i wpłyną na lepsze wyniki. Dlaczego warto kupować ubrania sportowe, a nie ćwiczyć w tych zwykłych? Czy to fanaberia sportowców i wymysł firm sportowych, abyś tylko wydał pieniądze na produkt, który nie jest Ci potrzebny? Otóż odpowiedni strój chroni naszą skórę przed różnego rodzaju podrażnieniami lub działaniem czynników zewnętrznych. Niektóre ubrania wyposażone są w technologię i materiał, który pozwala lepiej oddawać ciepło, a to zmniejsza potliwość. Poza tym, ubrania sportowe są zwykle przewiewne i antybakteryjne.

Ubrania przeznaczone na trening pozwalają zachować odpowiednią temperaturę ciała, co zapobiega chronić naszą skórę przed podrażnieniem, ale także przed wiatrem lub deszczem. Łatwiej jest wtedy ćwiczyć i trudniej zachorować. Odzież dobieramy do warunków pogodowych. Poza tym, jak już wspomnieliśmy wcześniej, odzież sportowa wpływa na komfort i jakość treningu. Weźmy za przykład stanik dla kobiet (np. taki z https://adrenaline.pl/pol_m_Kobiety_Odziez_Kategoria_Staniki-sportowe-11948.html). Biust, który podskakuje, mógłby rozpraszać i irytować. Nie inaczej jest z innymi partiami ciała. Odzież powinna być obcisła i dobrze dopasowana. 

Buty, bluzy, spodnie i skarpetki

Nie inaczej jest z butami. Jeżeli zamierzasz biegać, koniecznie zainteresuj się lekkimi i wygodnymi butami do biegania. Unikniesz w ten sposób wielu kontuzji, a samo bieganie stanie się dużo przyjemniejsze. Poza tym, zakup odpowiedniego buta wpływa nasze stawy. Im lepsze buty, tym mniej obciążamy nasze stawy. Kolejną ważną rzeczą są kurtki i bluzy. Jeśli nie chcesz, aby pogoda popsuła Twój trening, kup odpowiednią i cienką kurtkę sportową. W bardziej pogodne, ale chłodniejsze poranki wybieramy bluzę (np. taką z https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Odziez_Kategoria_Bluzy-11832.html). Zwłaszcza, gdy zamierzamy biegać, a na dworze jest zbyt zimo. 

Kup odpowiednie spodnie / spodenki (zależnie od pogody) i nie zapomnij o skarpetkach. Trenując, pamiętaj o wszystkim – o każdej części ciała. Masz być dobrze ubrany od stóp do głów. Pamiętaj jednak, że nawet najlepsza odzież nie zastąpi ciężkiego treningu. Obie te sprawy musisz umiejętnie połączyć.

Podziel się

Ważne wydarzenia