W najbliższy piątek, obchody Święta Narodowego 3 Maja w Ostrowcu

fot. Archiwum Radio Ostrowiec

Uroczystą mszą świętą o 10.30 w kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się w piątek miejskie uroczystości Święta Narodowego 3 Maja.

Uczestnicy po nabożeństwie przemaszerują ulicami miasta pod Maszt Niepodległości w Parku Miejskim, gdzie oficjalne delegacje złożą wiązanki kwiatów. W programie jest także koncert patriotycznych utworów przygotowany przez Orkiestrę Dętą z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Ostrowcu, Chór Świętokrzyskie Bemolki oraz kolegiacki Chór 'Michael’.

– Utwory będą adekwatne oczywiście do tej uroczystości patriotyczno-kościelnej. Będziemy śpiewać 'Z dawna Polski Tyś Królową’, 'Piękna Pani’ na przemian z Orkiestrą Dętą, która wprowadzi wszystkich pieśnią 'Pod Twą obronę’ i na zakończenie 'Boże coś Polskę’ – informuje Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektorka ostrowieckiej szkoły muzycznej.

Udekorowane w biało-czerwone flagi zostały już także główne ulice w mieście. Tomasz Gębka, zastępca naczelnika Wydziału Planowania i Rozwoju urzędu miasta zachęca do uczestnictwa w obchodach i do przystrojenia flagami narodowymi swoich domów.

– Polacy są narodem, który barwy biało-czerwone ma mocno w sercach swoich. Co roku obserwujemy, że duża część naszych mieszkańców wywiesza biało-czerwone barwy i chętnie prezentuje się w te dni również w ubraniach biało-czerwonych, w koszulkach czy bluzach patriotycznych. Serdecznie do tego zachęcamy.

Przypomnijmy, że oficjalne delegacje, które chcą złożyć wiązanki kwiatów pod Masztem Niepodległości nie muszą się wcześniej rejestrować w urzędzie. Przed rozpoczęciem uroczystości należy jedynie podejść do prowadzącego i zostawić informacje o składzie delegacji.

Mieszkańcy, którzy wezmą udział w uroczystości otrzymają od organizatorów biało-czerwone kokardy, aby dumnie reprezentować narodowe barwy.

/kawa/

 

Ważne wydarzenia