Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w gminach powiatu ostrowieckiego

fot.pixabay

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja przygotowały dla mieszkańców wszystkie gminy powiatu ostrowieckiego.

W Bałtowie 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie upamiętniona uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej o godzinie 12.00.

W Bodzechowie nabożeństwo w kościele św. Zofii i św. Stanisława Kostki rozpocznie się o godzinie 9.00.

W Kunowie i Waśniowie obchody zostaną połączone z Dniem Strażaka.
Msza w kościele parafialnym w Kunowie odbędzie się o 10.00, ale uroczystości rozpoczną się o godzinie 8.00 zbiórką pocztów sztandarowych przed remizą OSP. Pod pomnikiem św. Floriana delegacje złożą kwiaty, później przemaszerują na Rynek, gdzie strażakom wręczone zostaną odznaczenia. Pod pomnikiem Ku Czci Poległych zagra Strażacka Orkiestra Dęta.

W Waśniowie zbiórkę delegacji zaplanowano na godzinę 8.30 na placu przed remizą OSP. Uczestnicy kwiaty złożą na grobach ofiar poległych za ojczyznę na cmentarzu parafialnym. O 9.00 jednostki OSP przejdą do miejscowego kościoła p.w Św. Piotra i Pawła, gdzie odbędzie się msza święta. Wydarzenie zwieńczy poczęstunek przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. Tam odbędzie się przekazanie urządzeń i ubrań dla 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Wręczone zostaną również odznaczenia dla strażaków.

W Ćmielowie uroczysta msza święta rozpocznie się o godzinie 9.00 w miejscowej świątyni Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Mieszkańcy po mszy przejdą pod pomnik bojowników o niepodległość na Rynku, gdzie złożą wiązanki. Wydarzenie uświetnią występy uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mariana Raciborskiego w Brzóstowej.

W Ostrowcu obchody tradycyjnie rozpoczną się mszą w kolegiacie św. Michała Archanioła o godzinie 10.30. Mieszkańcy miasta przejdą później do Parku Miejskiego, gdzie pod Masztem Niepodległości odbędzie się dalsza część uroczystości. Zakończy je koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz połączonych chórów – Bemolki i Michael.

/kawa/

Ważne wydarzenia