Wyjątkowy quest po osiedlu Ogrody szykuje Krzemienny Krąg i Fundacja Questingu

Quest dla osób uprawiających nordic walking na osiedlu Ogrody w Ostrowcu przygotowuje Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ i Fundacja Questingu.

Dziś w Restauracji Primo odbyło się pierwsze spotkanie z mieszkańcami osiedla, którzy mają pomóc wypracować formułę takiej historycznej gry terenowej połączonej ze spacerami z kijkami.
– Będzie to pewna innowacja, ponieważ nie ma jeszcze questu po osiedlu, po miejscu które związane jest z pewnym rozwojem społeczności lokalnej, a na tym nam najbardziej zależy – mówi Magdalena Wójtowicz z Krzemiennego Kręgu, koordynator projektu.
Na spotkanie zaproszona została także Edyta Lenart-Wojna, prezes Fundacji Questingu, która od wielu lat zajmuje się organizacją takich gier terenowych. Podkreśla, że questy połączone z nordic walkingiem to innowacja, która została zapoczątkowana w Bałtowie, a teraz idea ma rozpowszechniana wśród mieszkańców Ostrowca.
– Będzie to rodzaj questu pieszego, które są jeszcze rzadko spotykane w kraju, także bardzo się cieszę, że mogą one powstać na osiedlu Ogrody – mówi.
Za przygotowanie questu dla osób spacerujących z kijkami odpowiedzialny będzie Remigiusz Woźniak.
– W Bałtowie bardzo fajnie się to sprawdziło, aczkolwiek nie jest to łatwy quest, ponieważ jednocześnie trzeba trzymać kijki i jednocześnie mieć kartkę, długopis i rozwiązywać zagadki. Będzie to ciekawe połączenie ruchu i myślenia – mówi.
Remigiusz Woźniak – zaraz po spotkaniu – zabrał uczestników na spacer po osiedlu Ogrody i pokazał jak prawidłowo spacerować z kijkami.
– Często ludzie nie wiedzą jak ich używać i robią sobie krzywdę zamiast się rehabilitować – tłumaczył.
W dzisiejszym spotkaniu uczestniczyło kilkunastu mieszkańców osiedla, którzy przyszli opowiedzieć własne historie związane z osiedlem Ogrody.
A Krzemienny Krąg już planuje kolejne spotkania z obecnymi lub byłymi mieszkańcami Ogrodów.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia