Rozpoczynamy drugi dzień licytacji

Trwa nasza świąteczna akcja 'Gwiazdki Moc’.

O godzinie 9:00 zakończyliśmy licytacje pary skrzatów wykonanych przez słuchaczy Centrum Edukacji Zawodowej Anny Pięcińskiej w zestawie z choinką udekorowaną przez ostrowieckich harcerzy. Komplet przedmiotów trafi do Pani Danieli, która zaoferowała 300zł.

Teraz rozpoczynamy licytację vouchera na konsultację dietetyczną i 4 treningi z trenerem personalnym ufundowanego przez małżeństwo Annę i Mateusza Czyżewskich oraz hełmu strażackiego z lat 70-tych minionego wieku. Specjalnie na naszą świąteczną akcję strażacy go wypolerowali, wyczyścili, a do hełmu dołożyli figurę św. Floriana – patrona nie tylko strażaków, ale także hutników, koksowników, kominiarzy i piekarzy oraz Misia Strażaka. To dar na licytację Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. Te licytacje potrwają do godziny 11:00.

Dziś przez cały dzień licytujemy także gobelin z herbem klubu KSZO 1929 Ostrowiec, podarowany przez zarząd klubu. Został wręczony drużynie podczas meczu przyjaźni z Lechem Poznań z okazji 90-lecia KSZO. Jego cena wywoławcza to 100zł.

Wszystkie przedmioty podarowane na licytację przez naszych Darczyńców można oglądać na stronie internetowej radioostrowiec.pl. A licytować można dzwoniąc pod numer telefonu 41 266 22 66.
W tym roku – przypomnijmy – zbieramy środki na zakup samochodu karetki dla ostrowieckiego Hufca ZHP.

O harcerstwie i wartościach harcerzy opowiadał na naszej antenie Dariusz Czupryński komendant Hufca. – Jesteśmy największą organizacją pozarządową w ramach powiatu ostrowieckiego. To jest ponad 300 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów – bo takich też mamy. Przychodzimy, bo jest fajnie, bo jest zabawa, a potem ta zabawa przekształca się w zdobywanie umiejętności i sprawności, służbę innym.

To już trzecia edycja świątecznej akcji Radia Ostrowiec 'Gwiazdki Moc’. Dzięki pierwszej akcji urządziliśmy świetlicę dla dzieci w szpitalu powiatowym, doposażyliśmy oddział w komputery i wygodne leżanki dla rodziców, którzy dzięki nim mogą zostać ze swoimi pociechami na noc. W drugiej wsparliśmy Zespół Szkół Specjalnych, dzięki akcji powstała pracownia zawodów, pracownia kulinarna oraz sala doświadczania świata, gdzie dzieci z niepełnosprawnościami mogą się rehabilitować i kształtować zmysły.

Podziel się

Ważne wydarzenia