Półtora miliona złotych dla ostrowieckiego szpitala

Ponad 1,5 miliona złotych trafi do Szpitala Powiatowego w Ostrowcu w ramach rządowego wsparcia szpitali powiatowych z tak zwanej 'sieci szpitali. W województwie świętokrzyskim do 15 lecznic trafi ponad 13 milionów złotych.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego mówi, że dzięki tym środkom zrealizowane będą najpilniejsze potrzeby
– Najprawdopodobniej te środki zostaną przeznaczone na realizację zobowiązań z lat poprzednich, pilne remonty, przeglądy i naprawy aparatury medycznej – wyjaśnia.
Zarząd powiatu szuka jednocześnie źródła sfinansowania budowy lądowiska dla helikopterów na terenie szpitala. – Decyzja o budowie już została podjęta, ponieważ w świetle prawa jeżeli SOR dalej ma być SORem od 1 stycznia 2021 roku musi posiadać taki obiekt – wyjaśnia wicestarosta Jabłoński.
Jeżeli powiat nie znajdzie środków zewnętrznych, budowę w całości będzie musiał pokryć z własnego budżetu. Kwota jest nie mała, bo jak szacuje wicestarosta potrzebują około 4ech milionów złotych, a żeby zdążyć do 1 stycznia 2021 roku, inwestycje powinni rozpocząć najpóźniej po zimie.
/bart/

Ważne wydarzenia