Hala KSZO zalana podczas ulewy. Strażacy interweniowali łącznie 17 razy

Hala sportowo – widowiskowa KSZO przy ulicy Świętokrzyskiej mocno ucierpiała podczas czwartkowej ulewy, która przeszła nad Ostrowcem.

Woda dostała się do szybów windowych od strony wjazdu.

– Niestety nie udało się pracownikom ochronić tych szybów przed wodą. Była też w korytarzach, wybiła z kratek, dostała się na salę bokserską, salę fitness, uratowaliśmy salę sportów walki – mówi Mariusz Rokita, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowcu.

Woda, która dostała się do pomieszczeń została wypompowana już wczoraj wieczorem , win dy w tej chwili są unieruchomione, będą wymagały serwisu. Mariusz Rokita zaznacza, że nie przeszkodzi to w imprezie – festiwalu kwiatów, który w weekend ma się odbywać w hali.

– Mniej więcej 80 procent pracy jest za nami. Spisał się MWiK i straż pożarna, wypompowaliśmy wodę z tych szybów. Teraz czeka nas trochę suszenia, ale najgorszy problem to oczywiście te windy. Pewnie niezbędny będzie remont – mówi dyrektor.

Państwowa Straż Pożarna w Ostrowcu informuje, że na terenie powiatu ostrowieckiego wczoraj po ulewie i burzy zgłoszono 17 interwencji.

– Głównie wyjeżdżaliśmy do zalanych piwnic, podtopionych ulic, garaży i posesji. Dodatkowo mieliśmy jeszcze wyjazd do dwóch powalonych drzew w Gromadzicach i przy ulicy Siennieńskiej w Ostrowcu. Odnotowaliśmy też dwa pożary, jeden w miejscowości Szwarszowice, drugi przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu. Tam prawdopodobnie od pioruna zapaliła się skrzynka elektryczna – podsumowuje Barbara Majdak, rzeczniczka prasowa komendy powiatowej PSP.

Nie było osób poszkodowanych. Na terenie całego powiatu trwa teraz wielkie sprzątanie.

/s/a/

Ważne wydarzenia