Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swojego kandydata na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego

Na spotkaniu z udziałem świętokrzyskich parlamentarzystów, radnych, działaczy i sympatyków Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało w środowy wieczór swojego kandydata na urząd prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, Krzysztofa Ołownię.

Krzysztof Ołownia jest działaczem partii, dyrektorem Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim, a w samorządzie powiatowym poprzedniej kadencji, gdy starostą był Zbigniew Duda, pracownikiem odpowiadającym za komunikację i kontakty z mediami. Wydarzenie w siedzibie ostrowieckiej Solidarności poprowadziła młodzież.

Krzysztof Ołownia obiecywał, że pod jego rządami miasto zacznie się dynamicznie rozwijać.

– Chcę, aby Ostrowiec był miastem przyjaznym mieszkańcom. Moimi priorytetami są: rozwój gospodarczy, ochrona zdrowia oraz wsparcie rodzin i seniorów – mówił kandydat Ołownia.

Znaczna część jego wyborczych postulatów skierowana jest do emerytów i rencistów.

– Wsparcie rodzin i seniorów, bezpłatna komunikacja, możliwość korzystania w sytuacjach nagłych przez seniorów z bezpłatnych kursów taxi – wymieniał.

Ołownia podkreślał, że w Ostrowcu potrzebna jest nowa władza, po chaosie wywołanym przez obecnie rządzący 'Tak dla Samorządu’.

– Aresztowania, afery, brak kompetencji wśród osób zarządzających spółkami i instytucjami miejskimi. W Ostrowcu mamy absurdalnie wysokie ceny za energię cieplną dostarczaną do naszego miasta. Wystarczy ją porównać z ceną za energię w innych miastach w województwie – wymieniał Krzysztof Ołownia.

Do głosowania na Ołownię zachęcała Anna Krupka, szefowa partii Jarosława Kaczyńskiego w województwie. Atakowała obecną władzę w mieście, przypominając o zarzutach korupcyjnych, jakie prokuratura postawiła zawieszonemu w obowiązkach Jarosławowi Górczyńskiemu.

– Ta władza reprezentowana przez prezydenta Jarosława G nie wykazywała się ani uczciwością, ani poszanowaniem i szacunkiem dla dobra wspólnego – mówiła posłanka Krupka.

Jarosław Górczyński od blisko roku nie pełni obowiązków prezydenta Ostrowca. Sprawuje je Artur Łakomiec.

O tym, że mieszkańcy miasta chcą zmian świadczyć miał filmik wyświetlony podczas konferencji. Mieszkańcy opowiadali w nim, czego im brakuje.
Poparcia Ołowni w wyścigu o urząd prezydenta Ostrowca udzielili na spotkaniu także między innymi senator Jarosław Rusiecki, poseł Andrzej Kryj, czy Piotr Kopański, radny powiatowy PiS, były wiceprezydent miasta i nauczyciel Ołowni w technikum.

– Z tych czasów zapamiętałem Krzysztofa jako sympatycznego młodego człowieka, pilnego, który wiedział po co się do szkoły idzie. Mówiąc wprost, chciał się czegoś nauczyć i się uczył –

Krzysztof Ołownia jest trzecią osobą, która ogłosiła swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Ostrowca. Wcześniej zrobili to Artur Łakomiec, reprezentujący komitet 'Tak dla Samorządu’ oraz Piotr Dasios jeden z liderów KW Perspektywa. Ołownia w 2014 roku bez powodzenia startował w wyborach na prezydenta Ostrowca, jako kandydat Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. W poprzednich wyborach samorządowych, także bez powodzenia, ubiegał się o mandat radnego powiatowego.

/mor/

Ważne wydarzenia