Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w gminach powiatu ostrowieckiego

Uroczystości z okazji Święta Konstytucji Maja przygotowały dla mieszkańców wszystkie gminy powiatu ostrowieckiego.

W Bałtowie uroczysta msza święta za Ojczyznę zostanie odprawiona w tamtejszym kościele parafialnym pw. Matki Bożej Bolesnej o godzinie 9.15. Po mszy o 10.00 uczestnicy złożą kwiaty pod tablicą niepodległościową przy kościele.

W Bodzechowie nabożeństwo w kościele św. Zofii i św. Stanisława Kostki zaplanowano na godzinę 9.00. Dalsza część uroczystości odbędzie się pod obeliskiem upamiętniającym Bohaterów Powstania Styczniowego.

W Ćmielowie uroczysta msza święta rozpocznie się o godzinie 9.00 w miejscowej świątyni Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Mieszkańcy po mszy przejdą pod pomnik bojowników o niepodległość na Rynku, gdzie złożą wiązanki.

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Kunowie i Waśniowie będzie połączona z obchodami Dnia Strażaka. Msza w kościele parafialnym w Kunowie rozpocznie się o 10.00, ale uroczystości rozpoczną się o godzinie 8.00 zbiórką pocztów sztandarowych przed remizą OSP. Pod pomnikiem św. Floriana delegacje złożą kwiaty, później przemaszerują do Rynku, gdzie strażakom wręczone zostaną odznaczenia. Po złożeniu wiązanek pod pomnikiem Ku Czci Poległych zagra Strażacka Orkiestra Dęta.

W Waśniowie z kolei zbiórkę delegacji zaplanowano na godzinę 8.30 na placu przed remizą OSP. Uczestnicy kwiaty złożą na grobach ofiar poległych za ojczyznę na cmentarzu parafialnym. Następnie jednostki OSP przejdą do kościoła p.w Św. Piotra i Pawła w Waśniowie, gdzie odbędzie się msza święta.
Uroczystości zwieńczy poczęstunek przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji i tam wręczone zostaną medale dla strażaków.

W Ostrowcu tradycyjna msza w kolegiacie św. Michała Archanioła odbędzie się o godzinie 10.30. Mieszkańcy miasta przejdą później do Parku Miejskiego, gdzie pod Masztem Niepodległości odbędzie się dalsza część uroczystości. Zakończy je koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu oraz chóru Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia