Finał akcji „Gwiazdki Moc” na antenie Radia Ostrowiec. Były emocje do ostatniej sekundy

To była już szósta edycja świątecznej akcji „Gwiazdki Moc” na antenie Radia Ostrowiec. W ciągu pięciu ostatnich dni licytowaliśmy wspaniałe przedmioty i usługi podarowane przez naszych darczyńców.

Ostatnim i cennym fantem, którego licytację zakończyliśmy dziś przed godziną 17 na naszej antenie był karnet na cały sezon narciarski do Szwajcarii Bałtowskiej podarowany przez DLF Invest. Licytację rozpoczęła pani Natalia – oferując za niego 300 złotych. Karnet licytował także pan Janusz oraz pani Anna, a w ostatniej chwili włączyli się do rywalizacji panowie Marek i Marcin, który oferował 550 złotych. Ostatnim „rzutem na taśmę” pan Marek przelicytował go za 600 złotych.

Finałową licytację umilili w naszym studiu goście – młodzi artyści z zespołów wokalnych Pandora oraz Kotki Dwa.

Piękną kwotę otrzymaliśmy dziś za dwie miniatury malarskie Marcina Jedlikowskiego podarowane przez starostę Marzenę Dębniak.

1450 złotych za obrazy zaproponowała pani Agata, która zaciekle rywalizowała z panią Olgą.

Staroście Marzenie Dębniak w studiu towarzyszyły między innymi młode wolontariuszki ze „Staszica” i „Ekonomika” oraz wokalistki z Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Album ze zdjęciami Ostrowca i dwie filiżanki, które podarował na licytację prezydent Jarosław Górczyński – za 500 złotych trafią do pani Iwony. Rano do licytowania zachęcali dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Paweł Górniak oraz Jowita Paszko i Agnieszka Gawot z Biura Wystaw Artystycznych. Towarzyszyły im śpiewająco przedszkolaki i uczniowie ze „Szkoły z Pasją” imienia Elżbiety Sołtys. Później odwiedziły nas także dzieciaki z przedszkoli numer 5 i 11 z opiekunami.

Ostatnie dwie gwiazdkowe filiżanki za 200 złotych wylicytowała – na prezent – osoba, która chciała pozostać anonimowa.

Przez cały tydzień gościliśmy u nas dziesiątki osób wielkiego serca, młodych artystów, darczyńców, osoby, które aktywnie brały udział w licytacjach. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Także dzięki Państwa pomocy tworzone na osiedlu Ogrody Centrum Społecznościowe „Wymiennikownia” doczeka się remontu i będzie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W naszej redakcji oraz w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu można kupować też nasze kalendarze – cegiełki, które także zasilą zbiórkę „Gwiazdki Moc”. Ich cena to 35 złotych.

Przed nami jeszcze sobotni kiermasz, którego partnerem jest Miasto Ostrowiec. W organizację włączyło się kilkadziesiąt różnych organizacji. Poczytajcie co będzie można kupić.

W niedzielę odbędzie się charytatywny gwiazdkowy bieg i zawody wędkarskie na Gutwinie. Tu znajdziecie wszystkie szczegóły.

 

Podziel się

Ważne wydarzenia