Biegi, marsze, zawody wędkarskie oraz morsowanie na Gutwinie w ramach Świątecznej Akcji „Gwiazdki Moc”

Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc, jaką Radio Ostrowiec z pomocą LGD Krzemienny Krąg organizuje już szósty raz, ma w tym roku ogromne wsparcie. W akcję włączyło się ponad 30 organizacji pozarządowych.

Obok licytacji na antenie Radia Ostrowiec przekazywane przez ogromną liczbę mieszkańców przedmioty licytujemy również na grupie facebookowej 'Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc’. To dzięki Fundacji Centrum Rozwoju Regionalnego Edu-Bałt. Partnerami organizowanego po raz pierwszy kiermaszu, który odbędzie się w sobotę w Ostrowieckim Browarze Kultury jest między innymi Miasto Ostrowiec, a w niedzielę – za sprawą Stowarzyszenia Biegaczy 'OstroBiec’, grupy Kijowa Wataha – na Gutwinie odbędą się Marsz i Bieg Charytatywny 'Gwiazdki Moc’.

– Serdecznie zapraszamy od godziny 9 do 10:30 do biura zawodów na zapisy. Pierwszy bieg oraz marsz nordic walking rozpoczną się o godz. 10:40,  natomiast o godz. 11 rozpocznie się główny bieg na 5 km – mówi Anna Bober ze ,,Stowarzyszenia OstroBiec”.
Uczestnicy imprezy mogą liczyć na ciepły posiłek. Będzie m.in. zupa grochowa i kiełbaska z ogniska. Wpisowe na biegi i marsz nordic walking to minimum 30 złotych.
Zawody wędkarskie, z których dochód także zostanie przekazany na rzecz świątecznej akcji Gwiazdki Moc organizuje z kolei Koło Wędkarskie Ostrowiec Miasto.
W najbliższą niedzielę o godzinie 8:30 na Gutwinie odbędą się zawody spinningowe. – Serdecznie zapraszam wszystkich do zapisów, wystarczy zadzwonić na numer telefonu, który podany jest na naszej stronie na Facebooku, bądź na stronie internetowej. Nie ograniczamy ilości miejsc, każda osoba zainteresowana może przyjść i stanąć do rywalizacji – zachęca Łukasz Pater z Koła Wędkarskiego Ostrowiec – Miasto i dodaje, że koszt udziału w zawodach to 40 złotych.
A Ostrowieckie Morsy i Foczki zaproszą do wspólnego morsowania. Początek o godzinie 13.
Przypominamy …..w tym roku podczas akcji, chcemy wesprzeć przebudowę Centrum Społecznościowego 'Wymiennikownia” na os. Ogrody tak, by zlikwidować bariery architektoniczne dla osób z niepełnosprawnościami.

/pcr/

Ważne wydarzenia