Kiermasz „Gwiazdki Moc”. Co będziemy licytować?

Niemal 30 stoisk, a na nich smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, stroiki bożonarodzeniowe, świąteczne skrzaty, świece zapachowe, małe i większe upominki rękodzielnicze, gry i zabawy dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na gości, którzy w sobotę 10 grudnia odwiedzą Ostrowiecki Browar Kultury.

Tam od godz. 10 do godz. 15 Świąteczna Akcja Gwiazdki Moc będzie miała charakter kiermaszu.
– Ale zachowujemy jej główny i tradycyjny element, czyli licytacje. Prowadzić je będziemy ze sceny. To świetna okazja, by wylicytować jakiś fajny prezent, który może stać się upominkiem – pod choinkę na przykład. A my dodatkowo dorzucimy małą cegiełkę dobra – mówi Joanna Gergont, redaktor naczelna Radia Ostrowiec.
A licytować będziemy m.in. prywatny koncert Wojtka Sochy, który zagra z okazji imienin, urodzin, imprezy rodzinnej, czy każdej innej uroczystości. na licytacje trafi także bon na 20 godzin usług opiekuńczych podarowany przez Fundacje Skrzydła Opieki, a także filiżankę porcelanową wydaną z okazji 50 – lecia przedszkola nr 5 i nadania mu imienia Wesołe Kredki. Będą też stroiki, biżuteria i szereg innych drobiazgów.
Przygotowaliśmy także drugą formę licytacji dla tych, którzy wolą mieć chwile na zastanowienie. Obok sceny stanie stół, na którym znajdą się przedmioty w licytacji cichej. Tam będzie można na kartce wpisać kwotę, jaką proponuje się za dany przedmiot. jego właścicielem stanie się osoba, która wpisze najwyższą kwotę.
– I tu są przepiękne rzeczy. na przykład srebrny naszyjnik z kamieni półszlachetnych i z kryształami Svarowskiego. Będą zestawy dla mężczyzn – skórzany pasek, krawat, spinki do mankietów z krzemienia pasiastego podarowane przez miejskie spółki. Będzie wyjątkowy przedmiot – bombka z podpisem Władysława Bartoszewskiego, Kawalera Orderu Orła Białego, dyplomaty, więźnia Auschwitz, działacza Polski Podziemnej. Licytować będziemy kolację w Browarze Bałtów z czteropak regionalnego piwa Bałtów z zestawem gadżetów, także biografię „Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach”, którą w odcinkach emitujemy na antenie Radia Ostrowiec. Tak więc… tego dnia nie może Państwa nie być w Ostrowieckim Browarze Kultury – zaprasza redaktor naczelna. A na kiermaszu zaśpiewają i zagrają Studio Wokalne Pandora, chór Kotki Dwa prowadzone przez Ewę Goworowską. Zagra także zespół U Maxa z Sienna.
A zdjęcia i informację na temat przedmiotów, które będziemy licytować podczas kiermaszu znaleźć można na naszej stronie internetowej radioostrowiec.pl.

W tym roku zebrane podczas akcji fundusze chcemy przekazać na likwidację barier architektonicznych w powstającym Centrum Społecznościowym „Wymiennikownia”.  Ma to być miejsce spotkań wielu pokoleń, organizowania wspólnych przedsięwzięć, wydarzeń, a czasami po prostu spotkań z przyjaciółmi przy herbacie.

Partnerem tegorocznej akcji „Gwiazdki Moc” jest Miasto Ostrowiec Świętokrzyski.

Partnerem strategicznym jest Fundacja centrum Rozwoju Regionalnego „Edu-Bałt”.

/joge/

LISTA PRZEDMIOTÓW NA LICYTACJI CICHEJ

LICYTACJA CICHA „GWIAZDKI MOC’ 22

1. Zestaw dla dżentelmena – jedwabny granatowy krawat w poprzeczne paski i czarno – granatowy dwustronny skórzany pasek do spodni. Do tego elegancki długopis. Podarowany przez Artura Łakomca, prezesa spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Ostrowcu.

Cena wywoławcza 100 zł

2. Voucher na profesjonalną sesję tatuażu. Niezwykle modny w ostatnich latach, noszą je kobiety i mężczyźni. Tatuaż, który podkreśli indywidualny styl. Podarowany przez studio DrINK – Tattoo z Ostrowca.

Cena wywoławcza – 100 zł

3. Komplet: spinki do mankietów i spinka do krawata ze stali chirurgicznej oraz z pięknym krzemieniem pasiastym, symbolem regionu i Rezerwatu Krzemionki, który dzięki zachowanym stanowiskom pradziejowego górnictwa został wpisany na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Podarowany przez Daniela Wojtasa, prezesa spółki Miejska Energetyka Cieplna w Ostrowcu.

Cena wywoławcza – 100 zł

4. Zestaw dla dżentelmena – granatowy krawat w białe pasy z naturalnego jedwabiu i skórzany granatowo – czarny pasek do spodni. Podarowany przez Marka Nowaka, prezesa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Janiku.

Cena wywoławcza – 100 zł

5. Zestaw dla wyjątkowej kobiety. Gawroszka z naturalnego jedwabiu w czerwono – perłowym – z domieszką szarości – kolorze oraz kolorystycznie pasujący do niej długopis. Podarowany przez Marka Nowaka, prezesa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów w Janiku.

Cena wywoławcza – 100 zł

6. Piękna, pełna mocy i magii, dzięki kamieniom naturalnym biżuteria dla niezwykłej kobiety. Naszyjnik ze srebra rodowanego próby 925 z ametystem, różowym kwarcem i kryształem Swarovskiego. Biżuteria wykonana przez renomowaną polską firmę Spark, a podarowana przez Małgorzatę Rapacz, właścicielkę salonów Polskie Srebro Złoto Świata.

Cena wywoławcza – 100 zł

7. Kolaż prac uczestników, w tym dzieci wykonanych podczas warsztatów w BWA z Piotrem Lutyńskim, ikoną sztuki awangardowej w Polsce. Podarowany przez Justynę Ładę, dyrektorkę BWA w Ostrowcu oraz Piotra Lutyńskiego.

Cena wywoławcza – 100 zł

8. Biografia „Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach”. Książka napisana przez Katarzynę Rij, marszandkę i właścicielkę Galerii Van Rij w Ćmielowie oraz Jerzego Aleksandra Wlazło. To fascynująca opowieść o człowieku i artyście, który wyjechał z Polski do Nowego Jorku i zyskał wielką sławę. Po wojnie w Polsce należał do grona twórców Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. To jego ręki są najsłynniejsze porcelanowe figurki i serwisy produkowane w Fabryce Porcelany AS Ćmielów.

Cena wywoławcza – 30 zł

9. „Muzyczne Podróże Zebrusia” to nowatorski program zajęć muzycznych dla najmłodszych, w wieku od 3 do 7 lat, autorstwa Jacka Tarczyńskiego, stworzony dla Szkoły Muzycznej Casio. Zawiera propozycje zabaw muzycznych, płytę z utworami i podkładami muzycznymi oraz dzwonki diatoniczne. Podarowany przez szkołę Muzyczną Casio.

Cena wywoławcza – 30 zł

 

10. Bombka choinkowa z podpisem Władysława Bartoszewskiego, niezwykłej postaci zasłużonej dla wolnej Polski. Więzień Auschwitz, działacz Polskiego Państwa Podziemnego, Powstaniec Warszawski, minister spraw zagranicznych, Kawaler Orderu Orła Białego. Przekazany przez Piotra Dasiosa i Kamila Stelmasika z Polski 2050 Szymona Hołowni.

Cena wywoławcza – 100 zł

11. Komplet dwóch porcelanowych filiżanek ze spodkami „Astra” z czarno złotym dekorem kwiatowym. Podarowana przez Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.

Cena wywoławcza – 50 zł

12. Specjalna kolacja dla dwojga w Browarze Bałtów. Menu ustalone i przygotowane przez szefa kuchni i serwowane przez niego osobiście. Do tego wyborne piwo warzone w Bałtowie.

Cena wywoławcza – 100 zł

13. Kubeczek Egypt z pyszną ziarnistą kawą „Karmel Macchiato”.

Cena wywoławcza 30 zł

14. Deska do krojenia z prawdziwego drewna pokryta bezpiecznym dla zdrowia olejem lnianym. Wykonana i podarowana przez rzeźbiarza Grzegorza Tyrałę z Ostrowca.

Cena wywoławcza – 50 zł

15. Gnom Śnieżynka o imieniu Gryzelda – przepiękna, wykonana przez panią Edytę Rzechowicz, a podarowana przez nią i jej męża Roberta mięciutka figurka ubrana w ręcznie wydziergany sweterek. Ma w sobie magiczną moc niesienia radości i wywoływania uśmiechu.

Cena wywoławcza – 100 zł

 

Podziel się

Ważne wydarzenia