Kontrakt z MAN Starachowice na zakup 8 elektrycznych autobusów podpisany

Dziś w budynku nowo powstałej bazy MZK przy ulicy Samsonowicza w Ostrowcu odbyło się uroczyste podpisanie kontraktu na zakup 8 niskopodłogowych i niskoemisyjnych autobusów z napędem elektrycznym od firmy MAN BUS Starachowice.

– Mam nadzieję, że autobusy te będą wyprodukowane we właściwym czasie, czyli do 28 stycznia 2023 roku. To już kolejna umowa z firmą Man na zakup autobusów, jaką miasto realizuje. Zakontraktowaliśmy już 9 diesli i 6 hybryd. Teraz czas na elektryki. W ramach kontraktu zakupione zostały stacje ładowania zajezdniowego i stacja transformatorowa – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Obecna na spotkaniu Małgorzata Durda, pełnomocniczka firmy MAN dodawała, że postarają się dostarczyć autobusy przed upływem wskazanych w umowie 320 dni. – Jestem pewna, że wywiążemy się z terminu dostawy. Będziemy chcieli dostarczyć te autobusy jeszcze w tym roku – mówi Małgorzata Durda.

Wartość tego kontraktu wynosi 20 mln 300 tys złotych. Przypomnijmy, że do końca roku w taborze spółki pojawią się łącznie 23 nowe, nieskoemisyjne autobusy o napędach elektrycznych, hybrydowych oraz z silnikami diesla. Zarówno zakup nowych autobusów, jak i budowa bazy MZK realizowane są w ramach projektu Ekologiczny Transport Miejski.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia