Krzemienny Krąg poszukuje archiwalnych fotografii i dokumentów związanych z osiedlem Ogrody

źródło zdjęcia: Pixabay

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ oraz Fundacja Questingu proszą obecnych i byłych mieszkańców osiedla Ogrody w Ostrowcu Świętokrzyskim o przekazywanie im archiwalnych materiałów związanych z tym osiedlem.

Jak mówi prezes Jarosław Kuba, przede wszystkim zależy im na starych zdjęciach budynków, czy obiektów, których już nie ma. Najlepiej z lat 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Mogą to być też filmy czy… ciekawe historie związane z Ogrodami.
Dokumenty te posłużą do stworzenia na obszarze osiedla serii historycznych questów, czyli gier terenowych przypominających podchody. Mają na celu integracje i aktywizację mieszkańców tej części miasta.
Najpierw jednak członkom Stowarzyszenia zależy na spotkaniu się z mieszkańcami i wysłuchaniu ich opowieści.
– Chcielibyśmy na podstawie na podstawie opowieści przystąpić do opracowania i przygotowania takiej historycznej „wędrówki” w przeszłość osiedla na którym się wychowywaliśmy – tłumaczy prezes Kuba.
Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek w Restauracji Primo na osiedlu Ogrody o godzinie 9:00 i, jak się okazuje, chęć uczestnictwa w nim zadeklarowało już około 20 osób.
Spotkania odbywać się będą cyklicznie i finalnie posłużą do stworzenia wspomnianego questu.
Prezes Krzemiennego Kręgu podkreśla, że jeżeli taka forma aktywności spotka się z zainteresowaniem to tego typu gry terenowe organizowane będą cyklicznie.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia