Promocja szczepień w powiecie ostrowieckim

’Proszę uwierzyć medykom, szczepienie to jest jedyna ochrona’ – mówi Marzena Dębniak, starosta powiatowy. Było to jedno z głównych haseł, które padło podczas wczorajszej konferencji w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu. Głównym tematem była promocja szczepień w powiecie ostrowieckim.

Jak informuje Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki dotychczas w pełni zaszczepionych jest ponad 31 tysięcy mieszkańców powiatu. Dodaje, że największym zainteresowaniem niezmiennie cieszy się mobilny punkt szczepień znajdujący się na Targowisku Miejskim. Jak podkreśla w ostatnim czasie w powiecie zaszczepić się można było także na imprezach masowych.

– W Bałtowie na „Święcie Pszczoły” było aktywnych kilka tysięcy uczestników, a ze szczepionki skorzystało tylko 9 osób – mówi starosta Dębniak.
Dodaje, że mieszkańcy mogą skorzystać z punktu szczepień znajdującym się w szpitalu. – Jeśli natomiast będzie zainteresowanie ze strony uczniów to mobilny punkt szczepień mógłby powstać także w szkołach średnich. Niepełnoletni uczniowie będą mieli możliwość zaczepienia się za zgodą rodzica – podkreśla Marzena Dębniak.

Obecny podczas konferencji dyrektor szpitala Adam Karolik zachęcał do szczepień, ponieważ czwarta fala koronawirusa jest nieunikniona.
– Leczymy tylko objawy, a nie samego wirusa. Nie ma leków na ospę, odrę i na covid-19 również, a takich leków jeszcze długo nie będzie. Jedynym skutecznym sposobem na zatrzymanie epidemii jest szczepienie, które jest udowodnione od wielu lat – mówi doktor Karolik.

/jul/

Podziel się

Ważne wydarzenia