Pracownicy ZUS pomogą wypełnić wniosek o wypłatę tzw. 300 plus

żródło: pixabay.com

Od 1 lipca rodzice dzieci w wieku szkolnym mogą składać wnioski o jednorazową wypłatę 300 złotych na wyprawkę szkolną, tzw. 300 plus. Od tego roku pieniądze w ramach programu Dobry Start wypłaca już ZUS, a wnioski przyjmowane są tylko w wersji elektronicznej.

Aby ułatwić mieszkańcom złożenie wniosku samorząd Bodzechowa zaprasza na spotkania z pracownikami ZUS, podczas których będzie można złożyć wniosek o wypłatę świadczenia. – Spotkania zaplanowano w godzinach dopołudniowych, tj. od 9 do 12. Pierwsze z nich odbędzie się we wtorek, 10 sierpnia w szkole podstawowej w Bodzechowie. Dzień później (11 sierpnia) pracownicy ZUS będą czekać w szkole w Szwarszowicach. 17 sierpnia, w kolejny wtorek wniosek będą mogli wypełnić mieszkańcy Sarnówka i okolic. W Chmielowie dyżur zaplanowano na środę, 18 sierpnia. Ostatni dyżur odbędzie się 19 sierpnia w czwartek w szkole w Szewnie – wylicza Władysława Zwolińska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bodzechowie. Dodaje, że rodzice powinni przygotować dane dziecka oraz numer konta, na które przelane zostaną pieniądze. Osoby, które posiadają profil zaufany muszą przygotować dane niezbędne do zalogowania się.

Warto dodać, że wnioski o świadczenie z programu Dobry Start można składać do 30 listopada. Można je złożyć za pomocą portalu PUE ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia