Wypłata stypendiów socjalnych dla uczniów z gminy Bodzechów

żródło: pixabay.com

Jeszcze w kwietniu ruszy wypłata stypendiów socjalnych dla uczniów z gminy Bodzechów. Jak informuje Sylwia Masternak, kierownik Gminnego Centrum Oświaty, w pierwszym tygodniu po świętach wysłane zostaną decyzje do wszystkich wnioskodawców, których dochód na osobę w rodzinie nie przekraczał 528 złotych netto.

– Z uwagi na trudną sytuację, wójt Jerzy Murzyn wyraził zgodę na to, by te zagwarantowane pieniądze zostały wypłacone. Uczniowie będą mogli sobie zakupić, to co jest potrzebne. Ja mam nadzieję, że będą to rzeczy niezbędne w ramach zdalnego nauczania, może jakaś drukarka, jakieś przybory, być może na dostęp do internetu. Do tej pory rozliczenie było na postawie faktur i rachunków. Teraz za zgodą wójta nie ma potrzeby przedstawiania takich dokumentów – mówi i dodaje, że środki finansowe na konta wnioskodawców przelane zostaną w ostatnim tygodniu kwietnia. Pomoc finansowa w wysokości 175 złotych miesięcznie trafi do około 60 uczniów. Jak zauważa Sylwia Masternak liczba ta z roku na rok się zmniejsza. – Zaczynaliśmy od 600 wniosków, z roku na rok jest ich mniej. Stypendium socjalne uzależnione jest od dochodu w rodzinie, więc należy przypuszczać, że dochody ludzi się zwiększają. Ale to dobrze – podsumowuje Sylwia Masternak.

Wysokość wypłacanych stypendiów jakie uczniowie z gminy Bodzechów wyniesie 60 tysięcy złotych, gdzie dotacja z budżetu państwa to 48 tysięcy zł, a pozostała kwota to środki z budżetu gminy.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia