Szpital powiatowy w Ostrowcu będzie diagnozował pacjentów w namiocie zanim trafią na SOR

Między budynkiem ostrowieckiego szpitala, a nowym budynkiem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego stanął tymczasowy namiot dostarczony i rozłożony przez Powiatową Komendę Straży Pożarnej w Ostrowcu.


– Ten namiot jest swego rodzaju śluzą przed SORem w której będzie można wcześniej przeprowadzić wywiad mający na celu wstępnie wyeliminowanie pacjentów zarażonych koronawirusem – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Pod kątem koronawirusa diagnozowani będą wszyscy pacjenci, oprócz ciężkich przypadków, którzy udają się na SOR.
– Musimy zrobić wszystko, aby ochronić SOR i cały personel szpitala przed zakażeniem wirusem – podkreśla starosta Dębniak.
Szpitalny Oddział ratunkowy w Ostrowcu tygodniowo przyjmuje około 400 pacjentów.
Przypomnijmy, że w powiecie ostrowieckim obecnie nie ma osób zakażonych koronawirusem, dwójka młodych, u których stwierdzono zakażenie została wypisana ze szpitala zakaźnego w Starachowicach i przebywa w domowej izolacji.
Na kwarantannie w bursie szkolnej przy ul. Iłżeckiej obecnie przebywa 14 osób. Starosta Dębniak informuje, że mają zagwarantowane pożywienie, za które płaci samorząd powiatowy. Jedna z ostrowieckim firm, która zapewnia ochronę, dezynfekuje regularnie pomieszczenia bursy.
Dodatkowo starostwo zapewniło osobom przebywającym na kwarantannie książki z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu.
/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia