Radni decydują o sprzedaży budynku po gimnazjum nr 3

O 15:00 rozpoczęła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Radni zdecydują, czy gmina sprzeda nieruchomość po zlikwidowanym Publicznym Gimnazjum nr 3, który mieści się przy ulicy Polnej, naprzeciwko Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Prezydent w uzasadnieniu projektu uchwały podnosi, że obiekt nie jest już wykorzystywany do realizacji zadań oświatowych, a ponoszone są koszty eksploatacyjne. Przyznaje też, że prowadzi rozmowy z pułkownikiem Arturem Barańskim, dowódcą X Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej o sprzedaniu tego obiektu dla Wojsk Obrony Terytorialnej.
– Stan techniczny obiektu przekazanego przez powiat Wojskom Obrony Terytorialnej uniemożliwia ulokowanie oddziałów w tamtym miejscu. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z wojskiem z których wynika, że budynek po dawnym Gimnazjum nr 3 mógłby zostać kupiony przez nich za kwotę ponad 7 milionów złotych – mówi prezydent Jarosław Górczynski.
Informacja o sprzedaży nieruchomości musi być podana do publicznej wiadomości. Szczegóły transakcji określi akt notarialny. Formalnie kupnem budynku zainteresowany jest Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Krakowie.
/mag/

Ważne wydarzenia