Bałtów liderem rankingu najpopularniejszych atrakcji regionu

BKT/facebook

Bałtowski Kompleks Turystyczny to miejsce, które w 2017 roku odwiedziła największa liczba turystów przyjeżdżających do województwa świętokrzyskiego. W minionym roku Bałtów odwiedziło 335 tysięcy turystów. – To dla nas powód do radości – mówi Monika Lichota w Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego i dodaje, że wciąż starają się poszerzać swoją ofertę dla zwiedzających, ale także prowadzić intensywne działania marketingowe. – W tej chwili każdy turysta może już nie tylko przez internet zarezerwować pokój, ale także kupić bilet na poszczególne wydarzenia, czy atrakcje obecne w kompleksie. Staramy się także współpracować z mediami ogólnopolskimi, by promować nie tylko Bałtów, ale i cały region – podkreśla Monika Lichota.
Regionalna Organizacja Turystyczna od kilku lat gromadzi dane o liczbie odwiedzających atrakcje i zabytki regionu. – Mamy powody do zadowolenia, zwłaszcza, że pogoda w minione wakacje nie była dla turystyki bardzo łaskawa – mówi Jacek Kowalczyk, prezes ROT-u.
Na drugim miejscu w zestawieniu znalazło się sanktuarium na Świętym Krzyżu, które odwiedziło w minionym roku 330 tysięcy turystów – więcej niż rok wcześniej.
Wzrost zanotowały też Baseny Mineralne w Solcu Zdroju, w których sprzedało się 238 tysięcy biletów – aż o 17 tysięcy więcej niż rok wcześniej.
Ponad 200-eście tysięcy odwiedzających zanotował kompleks Świętokrzyska Polana k. Kielc i Park Rozrywki i Miniatur Sabat Krajno. Pierwszą dziesiątkę najchętniej odwiedzanych miejsc w 2017 roku zamyka Zamek Krzyżtopór w Ujeździe ze 153 tysiącami sprzedanych biletów.

/red/

Podziel się

Ważne wydarzenia