Festiwal Wielki Ogień imienia Miry Kubasińskiej już w ten weekend. Posłuchamy 16 młodych zespołów

Dwa dni przesłuchań konkursowych, czekają nas w ramach 17. już edycji Festiwalu Wielki Ogień imienia Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W sobotę i niedzielę zaprezentują się młode zespoły i soliści, wyłonieni spośród 37 zgłoszonych.

– Jury wybrało 16 wykonawców, którzy zaprezentują się w weekend. Wybór nie był prosty, ale też trzeba przyznać, że część zgłoszeń było niekompletnych – mówi Agnieszka Niedbała z Miejskiego Centrum Kultury, jedna z organizatorek Festiwalu.

Na scenie na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury zabrzmi dużo rocka, będzie blues, a nawet reggae.

– Zespoły są z całej Polski. Były zgłoszenia z naszego regionu, ale niestety nie przeszły, nad czym jako organizatorzy ubolewamy. Zespoły zakwalifikowane to między innymi Lublin, Toruń, Warszawa, Łódź, Gorzów Wielkopolski, Świdnica, Żyrardów, Rzeszów.

Uczestników konkursu oceniać będzie jury w składzie Krzysztof Dłutowski, Dariusz Kozakiewicz i Grzegorz „Ornette” Stępień. Każdy wykonawca do dyspozycji będzie miał 20 minut, w tym czasie ma zaprezentować dwa lub trzy autorskie utwory oraz jeden obowiązkowy cover z repertuaru patronki festiwalu Miry Kubasińskiej. Walczyć będą o nagrody pieniężne.

– Pula nagród wynosi 15 tysięcy złotych. Umowne w regulaminie są nagrody od pierwszej do trzeciej oraz za cover. Dzielą to jurorzy, często nagrody dostają artyści, którzy się wyróżniają, często nagrody są podwójne – wyjaśnia Agnieszka Niedbała.

Warto wybrać się do OBKu wcześniej niż na koncerty gwiazd i posłuchać, którzy być może za kilka lat występować będą już w takiej roli. Tym bardziej zagłosować na swojego faworyta, wśród tych, którzy wezmą udział w głosowaniu na nagrodę publiczności, jak co roku zostanie wylosowany rower. W sobotę przesłuchania zaczną się o godzinie 16 i potrwają do 19. W niedzielę początek o 14, a koncert galowy z rozdaniem nagród zaplanowano na godzinę 18. Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

/sla/

Na festiwalu wystąpią także gwiazdy, o czym informowaliśmy

Mija termin zgłaszania zespołów do konkursu festiwalu Wielki Ogień. Gwiazdą będzie Kasia Kowalska

Ważne wydarzenia