Mija termin zgłaszania zespołów do konkursu festiwalu Wielki Ogień. Gwiazdą będzie Kasia Kowalska

Tylko kilka dni pozostało na zgłoszenia zespołów do Konkursu Młodych Talentów w ramach XVII Festiwalu Wielki Ogień imienia Miry Kubasińskiej, który w tym roku odbędzie się w weekend od 12 do 14 lipca.

Konkurs Młodych Wykonawców to doskonała okazja, by zaprezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością i zdobyć cenne doświadczenie. Do Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu już zgłaszają się kapele, które powalczą o nagrody.

– Część konkursowa to tradycja, w sobotę i niedzielę wystąpi po osiem zespołów konkursowych. Wybór będzie trudny, bo różnorodność artystów jest przeogromna, ale przecież o to chodzi, by Mira tam z góry oglądała całą wrażliwość muzyczną młodego i troszkę starszego człowieka, który się zgłosi – mówi Marek Cichosz, zastępca dyrektora MCK.

Termin składania zgłoszeń mija 20 czerwca, spośród nich wybranych będzie 16 zespołów, które oceni jury w składzie Krzysztof Dłutowski – pierwszy klawiszowiec grupy Breakout, gitarzysta Darek Kozakiewicz – najbardziej znany z występów z Perfectem oraz ostrowczanin Grzegorz „Ornette” Stępień – basista grający kiedyś z Odziałem Zamkniętym, a dziś realizujący własne projekty. Pula nagród w konkursie wynosi 15 tysięcy złotych.

Część festiwalowa Wielkiego Ognia rozpocznie się w piątek, 12 lipca, koncertem grupy Wasabi, potem na scenie zagości projekt Moore Plays Moore, w którym syn brytyjskiego wirtuoza gitary Garry’ego Moore’a gra przeboje swojego ojca. Na zakończenie wieczoru wystąpi Orkiestra Dorosłych Dzieci, złożona ze znanych polskich rockmenów.

– W sobotę, po części konkursowej i koncercie laureata z ubiegłego roku, będziemy słuchać, oglądać, śpiewać i wzruszać się przy Projekcie Mira. Nasi jurorzy tym razem wystąpią w charakterze gwiazd – opowiada Marek Cichosz.

Gwiazdą trzeciego dnia i całego festiwalu będzie Kasia Kowalska, która wystąpi w niedzielę, po ogłoszeniu wyników i koncercie galowym laureatów Konkursu Młodych Wykonawców.

Festiwal Wielki Ogień odbędzie się podobnie jak rok temu, na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury.

/sla/

Ważne wydarzenia