Dzieci do przedszkoli coraz chętniej posyłamy także w wakacje

Fot. Archiwum

Rośnie liczba rodziców najmłodszych dzieci, którzy posyłają je do przedszkoli także w wakacje. Z powodu dużego zainteresowania miasto musiało włączyć do dyżurów dodatkowe placówki.

– Kiedyś wyłącznie rodzice pracujący posyłali dzieci do przedszkoli na wakacje. Sytuacja się zmieniła, obecnie rodzice wysyłają dzieci do przedszkoli bez względu na to, czy pracują – wyjaśnia Jan Bernard Malinowski.

W ostatnich latach dyżury rotacyjnie – w dwutygodniowych cyklach – pełniły w wakacje cztery publiczne przedszkola. W tym roku, po raz pierwszy w gotowości będzie jeszcze jeden oddział w dodatkowym, rezerwowym przedszkolu – mimo, że ogólna liczba dzieci stale spada. – Wygląda na to, że świadomość rodziców o korzyściach płynących z posyłania maluchów do przedszkoli jest coraz większa – tłumaczy taki stan rzeczy naczelnik Malinowski. – Od najmłodszych lat dziecko musi się socjalizować, bo dzięki temu uczy się pracy w grupie. W przedszkolu ma na to szansę – dodaje.

Jako pierwsze dyżur wakacyjny w tym roku pełnić przez dwa tygodnie będzie przedszkole nr 19 na osiedlu Ogrody. Informacji na temat wakacyjnych dyżurów szukać należy u dyrektorów placówek, do których dziecko uczęszcza w ciągu roku.

/mag/

Ważne wydarzenia