Wkrótce rozpocznie się remont widowni ostrowieckiego amfiteatru

fot. Jacek Kowalczyk

Miasto rozstrzygnęło przetarg na remont widowni ostrowieckiego amfiteatru w Parku Miejskim. Roboty wykona przedsiębiorstwo ADMA z Rytwian, które obecnie zajmuje się budową Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych czyli PSZOK-u przy ulicy Samsonowicza w Ostrowcu.

Na rewitalizację ławeczek na widowni Miejskie Centrum Kultury przeznaczy 129 tysięcy złotych.

– Ławeczki są w dobrym stanie technicznym, ale wymagają głębokiej konserwacji. W ramach kontraktu wykonane zostanie uzupełnienie uszczerbków betonowych. Żeby nic się nie kruszyło, to trzeba to wykonać – mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapowiada, że najkosztowniejszą częścią remontu będzie jednak wymiana tak zwanej dylatacji.

– To są takie spoiny, które łączą poszczególne elementy widowni. Trzeba je wypruć stamtąd, żeby je uzupełnić tak, by płyty, z których zbudowana jest ta przestrzeń mogły dobrze „pracować” – zaznacza Jacek Kowalczyk.

Remont ma rozpocząć się w najbliższych dniach i nie przeszkodzi w organizacji na deskach amfiteatru czerwcowych wydarzeń kulturalnych m.in jubileuszowego występu Kabaretu Skeczów Męczących czy ostrowieckich senioraliów.

Remont widowni to kolejny z etapów modernizacji amfiteatru. Na początku roku zakończyła się budowa nowoczesnego, membranowego zadaszenia obiektu i montaż oświetlenia. Miejskie Centrum Kultury w planach ma jeszcze rewitalizację wnętrza obiektu. Dotychczas na jego rewitalizację przeznaczono blisko 7 milionów złotych z czego większość stanowiło dofinansowanie z Polskiego Ładu.

/mor/

Ważne wydarzenia