Staw w Częstocicach doczeka się modernizacji

Fot. Facebook KOŁO PZW nr 34 Ostrowiec-Miasto

Dopiero za czwartym razem gminie Ostrowiec udało się znaleźć w przetargu firmę, która zagospodaruje teren przy stawie w Częstocicach. To jedno z zadań, które zwyciężyło w ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego i powinno doczekać się realizacji w tym roku kalendarzowym.

Trzy pierwsze przetargi, ogłaszane na wykonanie samego projektu zagospodarowania stawu były unieważniane, bo kwoty, jakich żądały firmy projektowe znaczenie przewyższały wielkość zabezpieczonych środków. Czwarte postępowanie zostało ogłoszone w trybie 'zaprojektuj i wybuduj’ i tym razem udało się znaleźć wykonawcę.

– 15 maja nastąpiło otwarcie ofert i wpłynęła jedna oferta firmy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu Świętokrzyskim. Idealnie mieści się w budżecie. Na dniach będziemy podpisywać umowę i przystępujemy jak najszybciej do pracy – mówi Artur Łakomiec, prezydent Ostrowca.

Na modernizację terenu przy stawie w Częstocicach miasto przeznaczyło 296 tysięcy złotych. MPRD zrealizuje inwestycję za 295 tysięcy.

– Zakres prac obejmuje budowę instalacji kanalizacyjnej doprowadzającej wodę do stawu, z rowu otwartego zlokalizowanego po przeciwnej stronie, na terenie muzeum w Częstocicach. Będzie to przewiert o długości około 50 metrów bieżących. Wykonane zostaną utwardzone ciągi pieszo-jezdne na tak zwanej grobli, czyli w koronie stawu obejmującego teren działki – wyjaśnia Artur Łakomiec.

Do stawu prowadzić będzie zjazd od ulicy Żeromskiego. Na zagospodarowanym terenie pojawi się również 10 miejsc postojowych. Wszystko zostanie utwardzone naturalnym kruszywem, by, jak dodaje prezydent, 'uniknąć tak zwanej betonozy’.

Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych ma 6 miesięcy na wykonanie zaplanowanych przez siebie prac.

/osa/

Ważne wydarzenia