Pobiegną w szczytnym celu. Przed nami 'Bieg w Piżamach’

Fot. ostrowiecbiega.pl

W piątek (22 marca) ostrowieckie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, czyli dawna Samochodówka organizuje charytatywny 'Bieg w Piżamach’ na terenie ośrodka Gutwin.

Placówka już po raz drugi włącza się do tej ogólnopolskiej akcji, której celem jest zbiórka funduszy dla dzieci chorych onkologicznie.

– Chodzi o to, aby pomóc małym pacjentom oddziałów onkologicznych. Wszystkie pieniądze, które pochodzą z tego wydarzenia 'lądują’ na konto Fundacji „Gdy Liczy Się Czas” i są przeznaczone ściśle na działania związane z małym pacjentem – mówi Anna Gębura, pedagog szkolny ostrowieckiej placówki, jedna z organizatorek wydarzenia.

Organizatorzy chcą okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom poprzez zmianę sportowych strojów na piżamy.

– Piżamy, to jest taki charakterystyczny, wesoły element, żeby dać im chociaż namiastkę tej radości życia domowego – dodaje Gębura.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godzinie 9.30, a sam bieg wystartuje o 10.15.
Wszyscy dorośli, którzy chcą wziąć udział w biegu będą mogli wykupić pakiet startowy w kwocie 30-stu złotych. Natomiast dzieci i młodzież mogą wpłacić dowolną kwotę.

 

/kawa/

Ważne wydarzenia