Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy w boju o sejmik wystawiają dwie osoby z powiatu ostrowieckiego

fot. Daniel Mordon

Na wspólnych listach Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców do sejmiku województwa świętokrzyskiego w okręgu numer 1 obejmującym powiaty sandomierski, opatowski, ostrowiecki i staszowski znalazły się dwie osoby z powiatu ostrowieckiego.

Liderem listy jest Grzegorz Świercz, znany lekarz i wieloletni radny sejmiku województwa świętokrzyskiego, były wicemarszałek województwa, który w poprzednich wyborach mandat radnego sejmiku zdobył z listy Projekt Świętokrzyskie Bogdana Wenty. Wcześniej związany był z Platformą Obywatelską.

– Bardzo doświadczony lekarz ginekolog pracujący w Kielcach. Jest bardzo szanowany, dobrze postrzegany, pochodzi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Grzegorz Świercz jest doświadczonym samorządowcem. Dołączył do nas dość późno, jest rekomendowany przez Bezpartyjnych Samorządowców i ma być naszą lokomotywą wyborczą tej listy – mówi Dawid Lewicki, lider Nowej Nadziei w Świętokrzyskiem, czyli partii współtworzącej Konfederację.

Z trzeciego miejsca do sejmiku startuje ostrowczanka Paulina Dybiec, 38-letnia menadżerka Domu Weselnego 'Przygoda’. W ostatnich wyborach parlamentarnych bez sukcesu ubiegała się o mandat posłanki z list Konfederacji w okręgu 33.

– Liczymy, że jako pierwsza kobieta i matka na liście. osoba związana całe życie z Ostrowcem Świętokrzyskim przedstawi ciekawą alternatywę dla mieszkańców – mówi Dawid Lewicki.

Drugim reprezentantem powiatu ostrowieckiego jest Andrzej Bugajski z gminy Ćmielów, który zajmuje 6 miejsce na liście.

– Jest znany w środowisku rolników, zaangażował się w organizowanie protestów rolniczych – informuje Dawid Lewicki.

Lista Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach do sejmiku województwa świętokrzyskiego w okręgu numer 1: 

1. Grzegorz Świercz

2. Tomasz Heba

3. Paulina Dybiec

4. Andrzej Ulok

5. Elżbieta Kulita

6. Andrzej Bugajski

7. Jolanta Zielińska

 

/mor/

Ważne wydarzenia