Michał Rykowski, propagandysta PiSu z TVP Info zatrudniony w Opatowie. Będzie tworzył telewizję

Zdjęciem z Michałem Rykowskim burmistrz Grzegorz Gajewski pochwalił się na swoim profilu. Fot. FB Grzegorza Gajewskiego

Opatów chce mieć swoją telewizję internetową. A poprowadzić ma ją Michał Rykowski, jeden z głównych prezenterów i propagandystów TVP Info za rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Burmistrz Opatowa Grzegorz Gajewski z dumą i radością mówi o tworzeniu samorządowej telewizji, która ma być uzupełnieniem działającego od ponad 30 lat Radia Opatów. Sprzęt jest już kupiony.

– Ta telewizja bardzo dobrze nam się wpisuje w cały program i strategię, którą mam na rozwój Opatowa, przede wszystkim pod względem turystycznym. Ciężko sobie wyobrazić bardziej nośny środek przekazu niż telewizja internetowa do promocji, czy to określonych inwestycji typu Centrum Historii Templariuszy, czy też Opatowa jako całości, jako produktu turystycznego – mówi Radiu Ostrowiec Grzegorz Gajewski.

Za pośrednictwem swojego profilu facebookowego poinformował, że za tworzenie telewizji odpowiada Michał Rykowski.

Rykowski to jeden z głównym propagandystów TVP Info w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości. Prowadził serwisy informacyjne, był jednym z gospodarzy programu „Jak oni kłamią” wymierzonego w TVN, gdzie jego dziennikarzy nazywał „szamanami” i „funkcjonariuszami z Wiertniczej” oraz programu „Trójkowy komentarz dnia” w Programie III Polskiego Radia. To on dyskutował z prawicowymi publicystami po emisji kontrowersyjnego serialu „Reset”.

Burmistrz Opatowa nie widzi w tym kontrowersji.
– Może dla państwa jest kontrowersyjny. Ja uważam, że ma bardzo dobry warsztat dziennikarski i ciężko by było na rynku znaleźć kogoś kto zna się na tym lepiej, przynajmniej tutaj, dla Opatowa. W grudniu dowiedziałem się, że pan Michał Rykowski będzie wolny na rynku pracy, zaproponowałem mu, żeby przyjechał zobaczył sobie nasze studio, wyposażenie, poznał ludzi, z którymi ewentualnie mógłby współpracować,

Gajewski dodaje, że z Michałem Rykowskim zna się od 2015 roku, brał udział w prowadzonych przez niego programach na antenie TVP3 Kielce. W swoim poście określa go: „postać wyjątkowa” i „absolutny krajowy TOP jeśli chodzi o rzemiosło dziennikarskie oraz doświadczenie”. „Zasługi” Rykowskiego wobec polityków PiSu burmistrzowi nie przeszkadzają.

– Czemu ma mi to przeszkadzać, skoro ja nie będę robił telewizji politycznej, tylko promocyjną i publicystyczną? Nie rozmawiamy na tematy polityczne, bo mnie to w ogóle nie interesuje. W 2015 roku poznałem pana Michała jako bardzo dobrego dziennikarza publicystycznego. To co on robił później mnie nie interesuje, bo nie robię telewizji propagandowej ani politycznej – mówi Grzegorz Gajewski.

Michał Rykowski ma w Opatowie stworzyć studio telewizyjne, wprowadzić autorskie programy, przeszkolić pracowników oraz stworzyć biznesplan, bo jak zaznacza burmistrz, telewizja ma się sama finansować. Na razie jej „twórca” podpisał umowę o dzieło z Opatowskim Ośrodkiem Kultury. Na jaką kwotę? Pytanie wysłaliśmy do jednostki mailem. Czekamy na odpowiedź.

– Telewizja ruszy w maju, ponieważ jest kampania wyborcza i nie chcę, żeby ktoś zarzucił mi, że wykorzystuję ją we własnych celach – mówi Grzegorz Gajewski, który w wyborach będzie ubiegał się o reelekcję.

/sla/

 

Ważne wydarzenia