Beata Szydło w Ostrowcu mówiła o wolnych Polakach. Krzysztof Ołownia kandydatem na prezydenta miasta

Fot. Radio Ostrowiec

Spotkaniem z europosłanką i byłą premier Beatą Szydło kampanię wyborczą zainaugurowała w sobotni wieczór w Ostrowieckim Browarze Kultury partia Jarosława Kaczyńskiego.

Spotkanie Wolnych Polaków”, bo pod takim hasłem organizuje je PiS przed wiosennymi wyborami samorządowymi, zdominowała krytyka obecnej władzy w państwie i Unii Europejskiej.

– My w tych wyborach musimy powiedzieć i pokazać bardzo wyraźnie, że wolni Polacy nie pozwolą zepchąć się i wypchnąć się, nie pozwolą, żeby decydowano za nich. Ponieważ 15 października, kiedy zostały rozstrzygnięte wybory do parlamentu w Polsce i uruchomiono tym samym tryb zmiany rządu, żyjemy w świecie chaosu, żyjemy w czasie, w którym podporządkowywane są nasze polskie sprawy interesom innych – mówiła europosłanka PiS.

Spotkanie poprowadziła poseł Anna Krupka, szefowa partii w regionie. Uczestniczyli w nim kandydaci w wyborach na radnych różnych szczebli, których przedstawiła. To między innymi Magdalena Zieleń, „jedynka” listy do sejmiku z okręgu obejmującego powiat ostrowiecki, Zbigniew Duda, który ponownie będzie ubiegał się o mandat radnego powiatowego. – To były i mam nadzieję przyszły starosta powiatu ostrowieckiego – mówiła o Dudzie Anna Krupka. Zdradziła też kto będzie kandydatem PiS na urząd prezydenta Ostrowca – popełniając przy tym dwa błędy, jeden wynikał z przejęzyczenia.

– Jest kandydat na prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego, aktywny radny pan Krzysztof (H)Ołownia.

Krzysztof Ołownia, oczywiście nie Hołownia, nie jest i nigdy nie był radnym. Ostatnio został dyrektorem Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim, które podlega rządzonemu przez PiS Urzędowi Marszałkowskiemu w Kielcach. W poprzednich wyborach samorządowych bez sukcesu ubiegał się o mandat radnego powiatowego. Zdobył 226 głosów. W 2014 roku startował w wyborach na prezydenta Ostrowca, jako kandydat Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. W drugiej turze wyborów poparł Zbigniewa Dudę, który wtedy przegrał z Jarosławem Górczyńskim.

Oficjalnie Ołownia miał zostać zaprezentowany, jako kandydat PiS na prezydenta miasta podczas konferencji prasowej, jaką partia organizuje w najbliższą środę. Radio Ostrowiec informowało już, że to Ołownia zostanie wystawiony przez partię w wyborach na prezydenta miasta.

/mag/

Ważne wydarzenia