Tragiczny pożar w powiecie opatowskim. W płomieniach zginął mężczyzna

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło we wtorek, 20 lutego w miejscowości Stodoły Kolonie w gminie Wojciechowice, w powiecie opatowskim. Zginął mężczyzna, druga osoba zdołała się uratować.

Strażacy wezwanie otrzymali przed godziną 13. Zapalił się drewniany dom jednorodzinny, wewnątrz były dwie osoby.

– Na miejsce zostały zadysponowane zespoły zarówno państwowej, jak i ochotniczej straży pożarnej. Po dojeździe okazało się, że jedna z tych osób opuściła budynek samodzielnie przez okno. Strażacy podjęli działania gaśnicze i w trakcie gaszenia pomieszczenia i przeszukiwania odnaleźli drugą osobę poszkodowaną, którą ewakuowali na zewnątrz i przekazali ratownikom pogotowia – mówi Sylwester Kochanowicz, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Opatowie.

63 – letni mężczyzna znaleziony został w płonącej kuchni. Niestety jego życia nie udało się uratować. Kobieta, która wydostała się na zewnątrz jest poparzona.

– Dalsze nasze działania polegały na dogaszeniu, bo paliło się jedno pomieszczenie kuchenne, na przewietrzeniu i sprawdzeniu dokładnie budynku. Był to budynek murowany, ale z powałami drewnianymi. Na miejscu pracowało w sumie osiem zastępów – pięć z państwowej i trzy z ochotniczej straży pożarnej. W tej chwili nasze działania na miejscu się zakończyły, dalej swoje czynności prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

Ta będzie ustalać co było przyczyną pożaru, a także jaka była bezpośrednia przyczyna śmierci mężczyzny.

/pcr/

Ważne wydarzenia