Jak wykorzystywać media społecznościowe – miasto organizuje szkolenia dla mieszkańców

Wykorzystanie mediów społecznościowych w praktyce będzie tematem bezpłatnego szkolenia dla dzieci i młodzieży, które organizuje ostrowiecki magistrat. Warsztaty poprowadzi Mateusz Witek, specjalista ds. social mediów.

– Chcemy pokazać do czego służą social media. Spotkania są finansowane z funduszy norweskich. Chcemy, aby mieszkańcy Ostrowca w kilku grupach dowiedziały się o tym, jak w sposób zdrowy, ciekawy i przede wszystkim bezpieczny korzystać z mediów społecznościowych, bo wiemy, że mogą być one wykorzystywane do różnych celów, niekoniecznie bezpiecznych – mówi wiceprezydent Artur Łakomiec.

W ramach zajęć omawiane będą m.in. sposoby na promocję firmy w internecie, nowoczesne formy marketingu w mediach społecznościowych oraz prawne aspekty funkcjonowania social mediów.
W ramach projektu zaplanowano 5 spotkań – jedno, w którym uczestniczyli młodzieżowi radni Ostrowca odbyło się 27 stycznia. W najbliższą sobotę – 3 lutego zaplanowano szkolenie dla uczniów szkół ponadpodstawowych, 9 lutego dla pracowników magistratu, natomiast 10 dla wszystkich mieszkańców bez względu na wiek. Ostatnie warsztaty odbędą się 11 marca, a wezmą w nim udział dzieci ze szkół podstawowych.
Na warsztaty trzeba się zapisać. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo.

tel.: 41 267 21 09
e-mail: wpr@um.ostrowiec.pl

/mor/

Ważne wydarzenia