Szkoły ponadpodstawowe wezmą udział w powiatowym turnieju piłki halowej

fot. pixabay.com

W dniach 22 stycznia – 26 stycznia odbędzie się tegoroczny turniej piłki nożnej halowej chłopców o mistrzostwo powiatu ostrowieckiego szkół ponadpodstawowych. Udział zadeklarowało już 11 szkół.

– Podzieliliśmy drużyny na dwie grupy. W jednej rywalizacja będzie toczyć się między 6 szkołami w Szkole Mistrzostwa Sportowego, a w drugiej między 5 w Liceum numer I im. Stanisława Staszica – mówi Grzegorz Sołtykiewicz, organizator turnieju.

Po meczach grupowych zaplanowano fazę pucharową, której mecze uczniowie rozegrają w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Tytułu mistrza powiatu broni Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego, który w zeszłorocznych zawodach nie miał sobie równych. Rozgrywki będą rozgrywać się według przepisów gry w futsal.

– W tym roku będzie nam sędziował profesjonalny sędzia futsalowy. To będzie turniej rozgrywający się na zasadach futsalu, jednak zasady będziemy się starali uprościć, żeby młodzież łatwo mogła przyswoić reguły gry – mówi Grzegorz Sołtykiewicz

W fazie grupowej 5 osobowe drużyny swoje mecze będą rozgrywać w dwóch 10 – minutowych połowach, natomiast od fazy półfinałowej w dwóch połowach po 12 minut. Zwycięska drużyna będzie reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

/mor/

Ważne wydarzenia