Policja podsumowała sylwestrowo-noworoczny weekend na drogach

Policja podsumowała ostatni weekend, w tym Sylwestra i Nowy Rok na drogach. W powiecie ostrowieckim doszło do 9 kolizji i jednego wypadku drogowego. Na ulice wyjechali też nietrzeźwi kierowcy.

W niedzielę po godzinie 18.00 na ulicy Siennieńskiej potrącony został pieszy. Z obrażeniami trafił na szpitalach. Jak się okazało był pijany. – 42-letni mężczyzna, na nieoświetlonym odcinku drogi wtargnął na jezdnię wprost na nadjeżdżający prawidłowo samochód, którym kierował trzeźwy 64-latek. Wstępne badanie wykazało, że pieszy miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – opowiada Ewelina Wrzesień, rzeczniczka ostrowieckiej policji.
Funkcjonariusze, jak dodaje, zatrzymali w ciągu ostatniego, przedłużonego weekendu trzech kierowców, którzy zdecydowali się ruszyć w trasę po wypiciu alkoholu. – Niechlubną rekordzistką okazała się 39-letnia mieszkanka Krakowa. Do jej zatrzymania doszło w miniony piątek w miejscowości Podszkodzie. Kobieta podróżowała mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje Ewelina Wrzesień.
W całym kraju od 29 grudnia do 1 stycznia doszło do 160 wypadków, w których zginęło 18 osób, 181 zostało rannych.
Wpadło 924 nietrzeźwych kierowców.

/mag/

Ważne wydarzenia