We wtorek Nadleśnictwo Ostrowiec będzie rozdawać sadzonki drzew

Fot. archiwum

We wtorek, 2 października na terenie leśnictwa Zwierzyniec na Gutwinie rozdawane będą sadzonki drzew. Akcja #sadziMy organizowana jest przez nadleśnictwa w całym kraju po raz piąty.

– Chcemy promować kulturę leśną, sadzenie drzew i polską ekologię. Także zapraszamy wszystkich, będziemy rozdawać między innymi jodłę świętokrzyską. Mamy przygotowanych około 4 tysięcy sadzonek – mówi Adam Podsiadło, nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrowiec Świętokrzyski.

Do sadzonek będzie dołączona krótka instrukcja, jak prawidłowo posadzić drzewo. Co ważne, sadzonki można przechować przed zasadzeniem przez kilka dni – aby je zabezpieczyć przed wysuszeniem, należy je ułożyć płasko na gruncie i korzenie przesypać wilgotnym piaskiem.

Nadleśnictwo Ostrowiec, przygotowało 3 tysiące sztuk wspomnianej już jodły, a także modrzewia, jawora czy lipy. Dlaczego akurat te drzewa?

– Jodła cieszy się ogromną popularnością, szczególnie że daje sobie radę w trudnych, zacienionych miejscach, także na podwórkach. Lipa to gatunek miododajny, pięknie kwitnie i jest pożyteczna ze względu na to, że bardzo lubią ją pszczoły. Jawor z kolei to też bardzo ładne drzewo, które w naszych warunkach rośnie bez przeszkód – wyjaśnia Adam Podsiadło.

Akcja na terenie leśnictwa Zwierzyniec, a więc na końcu drogi prowadzącej do ośrodka Gutwin, rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa mniej więcej do 13.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia