Urząd pracy pozyskał dotacje na aktywizację zawodową zwolnionych pracowników dawnej Wólczanki

Powiatowy Urząd Pracy w Ostrowcu pozyskał z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotację w wysokości 1 miliona 100 tysięcy złotych na wsparcie byłych pracowników upadłej firmy WSM Factory, czyli dawnej Wólczanki.

– Kwota ta zostanie przeznaczona na utworzenie 59 stanowisk pracy, w tym 41 w ramach doposażenia i wyposażenia stanowisk pracy oraz 18 w ramach prac interwencyjnych – wyjaśnia Małgorzata Stafijowska, dyrektorka urzędu.

Pracę w dawnej Wólczance straciły 204 osoby. To szwaczki i pracownicy produkcyjni. 95 zwolnionych pracowników zarejestrowało się w urzędzie, a ich zatrudnieniem ma być zainteresowanych 12 firm z terenu powiatu ostrowieckiego, które zajmują się szyciem.

– Nabór wniosków dla zainteresowanych przedsiębiorstw rozpocznie się 4 września, ale wcześniej, już od 21 sierpnia zainteresowane firmy będą mogły skonsultować się z urzędnikiem Powiatowego Urzędu Pracy, który będzie mógł na przykład sprawdzić przygotowany wniosek – zapowiada dyrektor Stafijowska.

Zatrudnieniem dużej grupy zwolnionych pracowników dawnej Wólczanki zainteresowana jest między innymi kielecka firma Wojdak, która specjalizuje się w produkcji odzieży medycznej. W piątek, 18 sierpnia organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych pracą. Rozpocznie się o godzinie 10.00 w hali KSZO. Jak mówił Radiu Ostrowiec Artur Łakomiec, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, firma ta uruchomi w Ostrowcu produkcję, jeżeli uda jej się zatrudnić przynajmniej 50 osób.

/mag/

Ważne wydarzenia