Kto kierował samochodem, który dachował w Starej Dębowej Woli? Trwa śledztwo

Fot. Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Prokuratura Rejonowa w Ostrowcu Świętokrzyskim ustala okoliczności tragicznego wypadku, który wydarzył się w niedzielę, 23 lipca w Starej Dębowej Woli.

Przypomnijmy, że około godziny 18 samochód Audi A4 na prostym odcinku wypadł z drogi uderzył w drzewo, po czym dachował na ogrodzeniu jednej z posesji.

Na miejscu zginął jeden z jadących nim mężczyzn w wieku 22 lat. Drugi w podobnym wieku z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Do ostrowieckiej prokuratury trafiły już dokumenty zgromadzone przez policję.

– W tej chwili prokurator analizuje materiał dowodowy. Dotychczas nie przedstawiono zarzutów żadnej osobie, postępowanie toczy się „w sprawie”. Po wszczęciu śledztwa w sprawie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, prokurator będzie starał się ustalić, który z tych dwóch mężczyzn kierował pojazdem – informuje prokurator rejonowy Cezary Skalmierski

Śledczy ustalają też między innymi, z jaką prędkością poruszał się samochód. Czekają także na wyniki badań toksykologicznych próbek, pobranych zarówno od zmarłego, jak i rannego mężczyzny.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia