Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym już w ten weekend w Ostrowcu

fot.: strona internetowa PZW

W dniach 29-30 lipca na stadionie KSZO w Ostrowcu odbędą się 70 Indywidualne Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Rzutowym.

Wędkarstwo rzutowe jest dyscypliną, która mimo swojej nazwy nie ma nic wspólnego z łowieniem ryb, ma natomiast charakter sprawnościowy.

– To są konkurencje bardzo podobne do strzelectwa i łucznictwa. W ich czasie zawodnicy przy pomocy ciężarków rzucają do tarcz. Są również konkurencje odległościowe, bardzo podobne do lekkoatletycznych konkurencji rzutowych. Zawodnicy rzucają na odległość ciężarkiem, podobnie jak w rzucie młotem czy dyskiem – tłumaczy Jacek Kuza, mistrz świata w wędkarstwie rzutowym, członek zarządu Okręgu Kieleckiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

Mistrzostwa Polski w wędkarstwie rzutowym są organizowane od 1953 roku i od tego czasu nie odbyły się tylko raz – ze względu na pandemię.
W tegorocznych zmaganiach weźmie udział kilkudziesięciu zawodników z całej Polski, w tym między innymi 20-letnia Kamila Stankiewicz, dwukrotna mistrzyni świata w wędkarstwie rzutowym, która będzie bronić tytułu Mistrzyni Polski
Zawodnicy zmierzą się w 5 kategoriach: kadeci do 14 lat, juniorzy i juniorki do 18 roku życia oraz kobiety i mężczyźni.

– Impreza jest otwarta, zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza wędkarzy. W czasie zawodów będzie można zobaczyć jak celnie i jak daleko można rzucać ciężarkiem. Odległość pomiędzy rzutniami a trybunami nie jest duża, dzięki temu będzie można z bliska obserwować najlepsze akcje – zaprasza Jacek Kuza.

Radio Ostrowiec objęło wydarzenie patronatem medialnym.

/mjk/

 

Ważne wydarzenia