Wojenka w lokalnym PiS-ie. W poszukiwaniu sprawcy 'wygumkowania” ze zdjęcia wójta Lipnika

’Nie jestem ani pomysłodawcą, ani autorką tego zdjęcia, a zostałam w to wszystko wplątana’. Takimi słowami przeróbkę fotografii, z której nieudolnie wygumkowani zostali wójt i sekretarz gminy Lipnik komentuje Małgorzata Jalowska, zastępca starosty opatowskiego.

W rozmowie z Radiem Ostrowiec Jalowska mówi, żeby wypowiadał się na ten temat starosta, ponieważ to on zamieścił zdjęcie i wpis do niego na swoim profilu facebookowym. Są na nim panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Międzygórzu oraz w strojach ludowych w całej okazałości sam Staniek i jego zastępczyni. Z wójta Lipnika Andrzeja Grządzieli zostały tylko nogi do kolan, a z sekretarza Wojciecha Zdyba jeszcze mniej, bo sama stopa.

O tym, że znajdowali się na tej fotografii przekonuje wójt Grządziel, który na facebooku gminy Lipnik zamieścił oryginalny kadr. W komentarzu pod zdjęciem to Jalowską oskarżył o przeróbkę. – Jest mi przykro, że po raz kolejny przypisuje mi się coś, czego nie byłam autorem. Absolutnie nie byłam autorem ani zdjęcia, ani pomysłu. Nie rozumiem dlaczego są kierowane w stosunku do mnie tego rodzaju uwagi, które mnie obrażają tak naprawdę. Ponadto pan wójt tu ciągle ma jakieś uwagi, zachowuje się nieelegancko, nie po raz pierwszy – mówi Małgorzata Jalowska.

Konflikt na linii Jalowska – Grządziel może mieć związek z przyszłorocznymi wyborami samorządowymi. Obecny wójt sugeruje, że jego partyjna koleżanka – oboje należą do Prawa i Sprawiedliwości – chce ubiegać się o stanowisko wójta gminy Lipnik. – Ciągle są jakieś uwagi, prawie od roku, czy ja będę kandydować. Ja nigdy nie powiedziałam publicznie, nigdy tego nie potwierdziłam, że ja będę kandydowała na wójta gminy Lipnik. Na dzień dzisiejszy mówię, że nie – podkreśla wicestarosta Jalowska.

Warto przypomnieć, że sesja zdjęciowa w Międzygórzu miała posłużyć wydaniu albumu z Kołami Gospodyń Wiejskich. Samorząd powiatowy chce taki album wydać przed końcem roku. Będzie prezentował koła z całego powiatu. Z kolei gmina Lipnik chce w swoim albumie pokazać koła z terenu gminy.
Starosta Staniek jutro wraca z urlopu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia