Zmiany w sejmiku województwa to początek zmian w kraju?

Do rewolucji doszło dzisiaj w Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Z funkcji przewodniczącego odwołano Andrzeja Prusia z PiS-u, którego na stanowisku zastąpił już Arkadiusz Bąk z PSL-u.

Posłanka Platformy Obywatelskiej Marzena Okła – Drewnowicz ocenia, że to początek końca władzy Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

– Dzisiejsza zmiana to początek końca „bastionu” Prawa i Sprawiedliwości w Świętokrzyskiem. Widać, że ten „bastion” się powoli kruszy. Wierzę też, że to początek drogi do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych i samorządowych. I cieszy mnie to, że radni tej demokratycznej sceny politycznej zachowali się słusznie i doszli do porozumienia, które doprowadziło do tej bardzo dużej i znaczącej zmiany – mówi posłanka PO i dodaje, że Arkadiusz Bąk gwarantuje zdecydowaną poprawę jakości zarządzania województwem i pracy całego sejmiku.

– Radni dokonując tej zmiany, postawili na Arkadiusza Bąka jako przewodniczącego, który ma duże doświadczenie w pracy sejmikowej i był w niej dobrze oceniany – ocenia posłanka Okła – Drewnowicz.

Zwraca także uwagę, że nowy przewodniczący to nowa nadzieja dla województwa.

– Obecna władza PiS, skonfliktowana i będąca w opozycji do Unii Europejskiej nie zapewnia samorządom niezbędnych funduszy unijnych, które można by przeznaczyć m.in. na rozwój województwa. Wierzę w to, że po wygraniu przez opozycję wyborów odblokujemy wszystkie fundusze i pieniądze te będą mogły służyć mieszkańcom regionu – zapowiada Marzena Okła – Drewnowicz.

/mor/

Ważne wydarzenia