W czerwcu kampania promocyjna, w lipcu składanie wniosków. Startuje Budżet Obywatelski po nowemu

fot: UM Ostrowiec

Wiceprezydent Artur Łakomiec podpisał zarządzenie w sprawie budżetu obywatelskiego. Samorząd Ostrowca przeznaczy na realizację przedsięwzięcia 750 tysięcy złotych.

Wnioski będzie można składać w lipcu, a głosowanie – w tym roku także przez internet – rozpocznie się 29 września. W czerwcu inicjatywa budżetu obywatelskiego będzie promowana.

– Zaczniemy już w tym miesiącu od przeprowadzenia kampanii informacyjnej i przedstawimy sposób, w jaki można zgłaszać projekty, kto może te projekty zgłaszać i gdzie można je zgłosić – mówi wiceprezydent.

Za kampanię informacyjną w dużej mierze odpowiadać będzie młodzież, która przygotowała już spoty reklamowe. Będą emitowane między innymi na antenie Radia Ostrowiec. Przygotowana przez urzędników została także strona internetowa, w całości poświęcona inicjatywie. W ciągu najbliższych dni zamieszczone zostaną wszystkie informacje.

Samorząd zapowiada pomoc urzędników w przygotowaniu wniosków, które będą musiały zawierać między innymi kosztorys zgłaszanego przedsięwzięcia – inwestycji lub wydarzenia.

– Żeby wnioski, tak jak w poprzednich latach, nie ograniczyły się do tak zwanych trybunów ludowych czy działaczy rad osiedli, postanowiliśmy przygotować inny  projekt, już niezwiązany z budżetem obywatelskim, który będzie dedykowany radom osiedlowym. Będzie dotyczył nasadzeń roślin na terenach wszystkich osiedli. Przygotowania do realizacji tego projektu będą przeprowadzone w czasie wakacji. Chcielibyśmy, żeby nie były to jednak dzikie nasadzenia, dlatego wszystko będzie odbywało się pod okiem architekta krajobrazu – wyjaśnia wiceprezydent Łakomiec.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia