Kolejne objazdy dla autobusów komunikacji miejskiej od 17 kwietnia

Fot. Anna Śledzińska

Rozpoczyna się kolejny remont ulicy, a to oznacza kolejne objazdy autobusów komunikacji miejskiej.

Od 17 kwietnia zamknięty będzie odcinek ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Mickiewicza do Polnej, zmienione będą także trasy kursowania autobusów linii 1, 3, 6, 8, 9, 10, 11, 12 i 13 Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Którędy będą przebiegać, wyjaśnia prezes spółki Jarosław Kateusz.

– Trasa linii numer 1,3, 10 i 11, jadąc od szpitala w kierunku centrum miasta, będzie przebiegać ulicą Sienkiewicza, koło liceum, dalej w lewo ulicą Polną do ulicy Mickiewicza. Objazd linii numer 6, 9, 12 i 13 będzie odbywał się od ulicy Sienkiewicza w lewo w ulicę Waryńskiego, dalej w prawo w Iłżecką i potem w Mickiewicza. Natomiast linia numer 8 z przystanku przy sklepie „1001 Drobiazgów” będzie skręcała w ulicę Mickiewicza.

Nowe rozkłady jazdy pojawią się na przystankach w weekend przed 17 kwietnia. To kolejna ogromna zmiana czekająca pasażerów, w związku z wieloma remontami, jakie prowadzone są na terenie Ostrowca. Przygotować trzeba się nie tylko na zmianę trasy, ale niejednokrotnie także na dłuższy czas przejazdu.

– Chciałbym apelować do pasażerów o wyrozumiałość jeśli chodzi o czas przejazdu. Niestety w całym mieście są korki, w których stoją też autobusy. Nie jesteśmy w stanie „przefrunąć”, a tak naprawdę w górnej części Ostrowca mamy do dyspozycji cztery przejezdne ulice – mówi Jarosław Kateusz.

Prezes MZK zwraca też uwagę na to, by koniecznie sprawdzić czas odjazdu autobusu ze swojego przystanku, bo ten w związku z opóźnieniami też może ulec zmianie.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia