Programowa Trasa Lewicy w Świętokrzyskiem. Politycy spotkali się także z mieszkańcami Ostrowca

Posłowie Nowej Lewicy, Beata Maciejewska i Maciej Rutka spotkali się wczoraj z mieszkańcami Ostrowca. – W Ostrowcu to pierwsze, takie inauguracyjne, spotkanie przed wyborami – zaznaczał Józef Grabowski, jeden z przewodniczących ostrowieckich struktur.

– W województwie świętokrzyskim jest dziś osiem takich spotkań. Są młodzi, ludzie w średnim wieku i to jest ważne, że jest zainteresowanie problemami miasta – zaznacza przewodniczący Grabowski.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi przedstawiciele Młodej Lewicy z Ostrowca. Paweł Szczygieł, który jest też koordynatorem młodzieżowej organizacji w województwie świętokrzyskim głosować w wyborach będzie po raz pierwszy. – Lewica najbardziej odpowiada moim poglądom. Jest wiarygodna w swoich działaniach. Od dawna pokazuje solidny program, zarówno gospodarczy, jak i światopoglądowy i wydaje mi się klucz do sukcesu w nadchodzących wyborach – mówi.

Ostrowiecka Nowa Lewica zaznacza, że pracują nad programem wyborczym dla regionu i Ostrowca, i temu właśnie służyć mają spotkania z wyborcami. – Jesteśmy w trakcie przygotowywania takiego programu – mówił Krzysztof Adamski z Nowej Lewicy. – Uwzględnimy w nim bolączki wszystkich mieszkańców, sprawy związane z ochroną zdrowia, budownictwa mieszkaniowego, zatrudnienia, pracy, problemy, które nie są rozwiązane – dodał Józef Grabowski.

Podczas spotkania swój sprzeciw wobec planów budowy wielkoobszarowej farmy fotowoltaicznej w północnej części gminy Ćmielów z magazynami energii wyrazili mieszkańcy tej części gminy. Przyszli z transparentem, szukając wsparcia u polityków. Do tego tematu jeszcze wrócimy.
Podczas spotkania zbierano też podpisy pod obywatelskim projektem ustawy w sprawie tzw. wdowiej renty. Lewica zbiera podpisy pod tym projektem w całym kraju. Potrzebuje ich 100 tysięcy.

/mag/

Ważne wydarzenia