,,Tajemnice zamków i zakamarków” w Sandomierzu

W ramach akcji ,,Zima w Mieście 2023 – Muzeum Zamkowe w Sandomierzu organizuje cykl warsztatów muzealnych, których głównym tematem będą ,,Tajemnice zamków i zakamarków’.

– W czasie tych zajęć będziemy zwiedzać zamek pod kątem tajemniczych przejść i odkrywać nieznane w nim miejsca. Porozmawiamy również o duchach oraz o kartografii, ponieważ zorganizowana będzie nowa wystawa dotycząca map, której poświęcimy chwile – mówi Ewelina Strawa, specjalistka ds. edukacji i promocji w Muzeum Zamkowym w Sandomierzu.

Pierwsze zajęcia zatytułowane ,,Ukryte i dziwne zakamarki’ odbędą się w środę 1 lutego. Drugie pt. ,, Duchy w zamkach ’ zaplanowano na w piątek 3 lutego. Warsztaty zakończą się w czwartek 9 lutego. Odbywać się będą w godzinach od 10 do 13.

-Zapraszamy na zimowe ferie do naszego zamku. Planujemy 3-dniowe zajęcia dla dzieci w wieku od 7-12 lat – dodaje Ewelina Strawa.

Program wydarzeń.

Wszystkie zajęcia będą odbywały się od 10-13. Koszt udziału to 25zł/os., za jeden dzień. Na warsztaty można zapisywać się mailowo: edukacja@zamek-sandomierz.pl, bądź telefonicznie: 698 639 312; 536 950 529.

 

 

/nk

Podziel się

Ważne wydarzenia