Sobota. Dzień Otwarty w ZUS dla przedsiębiorców

Jeszcze około 3,5 tysiąca przedsiębiorców w województwie świętokrzyskim nie założyło profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Termin aktywowania profilu mijał 1 stycznia tego roku. Jak mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS, najczęściej obowiązku tego nie dopełniły firmy jednoosobowe.

W najbliższą sobotę 21 stycznia ZUS dla spóźnialskich organizuje dzień otwarty we wszystkich swoich placówkach na terenie regionu. – Zapraszamy przedsiębiorców, którzy będą chcieli taki profil aktywować. W tym dniu nie złożymy wniosku o emeryturę, czy rentę i nie będą dostępne inne usługi. Ten dzień dedykowany jest tylko przedsiębiorcom, którzy będą chcieli założyć czy aktywować profil na PUE ZUS. Będą to mogli zrobić w dowolnej jednostce ZUS na terenie całego województwa – tłumaczy rzecznik świętokrzyskiego ZUS-u.
Warto odwiedzić tego dnia urząd, bo od 13 stycznia ZUS z automatu wszystkim płatnikom składek, którzy nie aktywowali profilu założył konto tzw. techniczne. Jednak jego aktywacja leży już po stronie przedsiębiorcy.
A aktywny profil na PUE ZUS umożliwia załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez osobistej wizyty w ZUS. Przedsiębiorcy przez internet mogą m.in. składać wnioski do ZUS i korzystać z bezpłatnej aplikacji ePłatnik przeznaczonej do obsługi dokumentów ubezpieczeniowych. Mogą też kontrolować stan swoich rozliczeń z ZUS, mają dostęp do zwolnień lekarskich swoich pracowników, mogą samodzielnie tworzyć elektroniczne dokumenty z danymi z ZUS i przekazywać je do innych instytucji (np. banku lub urzędu).
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia