Wielki Finał WOŚP coraz bliżej. Zamknięto listę wolontariuszy, można już licytować w Internecie

Fot. archiwum

Trwają przygotowania do 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu.

W tym roku kwesty i imprezy odbywać się będą w niedzielę, 29 stycznia. Już trwają licytacje internetowe.

– Mamy pozycje książkowe na Allegro, będą się pokazywać vouchery na zabiegi kosmetyczne, wśród gadżetów znalazł się nawet komplet bielizny erotycznej. Jest figurka świętego Floriana i piękny anioł wykonany przez osoby niepełnosprawne z podpisem Jurka Owsiaka – mówi szef ostrowieckiego sztabu WOŚP Dariusz Czupryński i dodaje, że na aukcjach jest też oczywiście wiele gadżetów typowo „orkiestrowych”.

W sam dzień finału wiele będzie się działo.

Po raz szósty ze stowarzyszeniem OstroBiec organizujemy bieg „Policz się cukrzycą” w Parku Miejskim. Ostrowieckie Morsy i Foczki ustawią tam natomiast basen, w którym będzie można pomorsować. Wszystko oczywiście za datki wrzucane do puszek.

Poza tym planowany jest między innymi turniej siatkówki z udziałem ostrowieckich sportowców i samorządowców.

Finałowa impreza odbędzie się na Dziedzińcu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Ostrowieckim Browarze Kultury. Miejskie Centrum Kultury zaprasza między innymi na koncerty lokalnych zespół oraz Witka Muzyka Ulicy.

Koncerty rozpoczną się po godzinie 16 i potrwają do 20. Światełko do Nieba niech na razie pozostanie niespodzianką. Oczywiście na scenie również trwać będą licytacje, a w nich pomagać nam będzie aktualna Miss Powiatu Ostrowieckiego – mówi Dariusz Czupryński.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na walkę z sepsą. W dniu finału na ulicach w powiecie ostrowieckim spotkać będzie można około 200 wolontariuszy. Lista zgłoszeniowa została już zamknięta.

/sla/

Podziel się

Ważne wydarzenia