Rusza program „Aktywny Senior”

Rusza kolejna odsłona programu „Aktywny Senior”.

-Seniorom proponujemy różne formy aktywności , które cieszą się ogromną popularnością. Rok 2023 z „Aktywnym Seniorem” rozpocznie się 4 stycznia zajęciami pilatesu w hali KSZO. Zajęcia będą prowadzone przez instruktora Macieja Krawczyka. Pilates to ćwiczenia gimnastyczne, przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek jest to trening całego ciała, w którym liczy się równowaga, oddech oraz precyzja i kontrola ruchu – informuje Grzegorz Bażant z  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– W lutym zaskoczymy seniorów nową formą zajęć pod nazwą fit ball. Jest to rodzaj fitnessu połączonego z zabawą z wykorzystaniem piłek w różnych rozmiarach. Fit ball to ćwiczenia pozwalające wzmocnić wiele części ciała. Do wykonywania tych ćwiczeń nie ma żadnych ograniczeń wiekowych. Zajęcia poprowadzi instruktorka Izabela Komar – dodaje Grzegorz Bażant.

Wiosna rozpocznie się jogą. Jogę może uprawiać każdy, bez względu na dotychczasowe doświadczenie, czy też kondycję ciała, dlatego tak bardzo zyskuje na całym świecie popularność wśród seniorów, którzy doceniają jej korzyści. Zajęcia z jogi dadzą wytchnienie dla umysłu, a jednocześnie usprawnią ciało. Seniorzy, którzy regularnie będą uczęszczać na zajęcia z jogi, polepszą pamięć i koncentrację. Ćwiczenia poprowadzi instruktorka Żaneta Fiszer.

Po Świętach Wielkanocnych Maria Jaros połączy ze sobą przy muzyce gimnastykę, zabawę i relaks.Czerwiec, lipiec i sierpień to miesiące w, których seniorzy będą ćwiczyć  w scenerii zielonego Gutwinu. Będzie to gimnastyka na świeżym powietrzu z instruktorką Marią Jaros i spacery po lesie z kijkami z instruktorką Anną Kępczyńską.

Od września na Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR  zajęcia „Mini Siłowni”, prowadzone  będą przez Marię Jaros. Następnie Żaneta Fiszer poprowadzi jogę, a  rok 2023 zakończy się w rytmach tańców towarzyskich prowadzonych przez Grzegorza Podsiadłego.

Zajęcia dla seniorów są bezpłatne i będą odbywały się w każdą środę w godzinach 16 – 18. Ich celem jest profilaktyka zdrowotna, propagowanie aktywności fizycznej wśród ostrowieckich seniorów, integracja uczestników i zagospodarowanie wolnego czasu.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia